Trabzon son dakika 2023

Borusan sanat’ta bu hafta

BORUSAN SANAT’TA BU HAFTA

 

25 Kasım’da Nova Muzak serisinin 36.’sında, Avustralya’nın en kült kümelerinden biri olan The Necks Borusan Müzik Evi’nde olacak. 7 Aralık’ta ise Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 2023’ün son konserinde başarılı kemancı Nemanja Radulović’e eşlik edecek. 8 Aralık’ta Serge Modular’ın 50. yılı, Borusan Müzik Evi’nde kutlanırken Thomas Ankersmit’in analog synthesizer, radyo dalgaları ve öteki elektronik ses kaynakları etrafında gelişen çalışmaları müzikseverlerle buluşacak. 9 Aralık’ta ise müzikçi, gitarist ve kelam müellifi Patrick Walker “40 Watt Sun” ile solo performansıyla Borusan Müzik Evi’nde olacak.

 

The Necks, Nova Muzak serisi kapsamında Borusan Müzik Evi’nde

Kod Müzik işbirliğiyle hayata geçirilen Nova Muzak serisi, 25 Kasım Cumartesi günü saat 21.00’de yine Borusan Müzik Evi’nde! Nova Muzak serisinin 36.’sında, Avustralya’nın en kült kümelerinden biri, The Necks yer alacak. Chris Abrahams, Tony Buck ve Lloyd Swanton’dan oluşan kümenin müziği, büyüleyici bir biçimde yavaş yavaş çözülen uzun soluklu doğaçlamalara sahip. 

 

BİFO ile “Yıldızlar Altında”

7 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Güçlü PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, başarılı kemancı Nemanja Radulović’e eşlik edecek. 2023’ün son konserinde, keman repertuvarının en sevilen yapıtlarından biri olan Beethoven’in op.61 Re Majör konçertosu seslendirilirken konserin şef kürsüsünde ise Londra Filarmoni Orkestrası, Vancouver Senfoni ve BBC Filarmoni üzere dünyanın önde gelen pek çok orkestrasıyla bir ortaya gelen George Pehlivanian yürütecek.

 

Konser öncesinde Serhan Bali, Kuvvetli PSM’deki Meydan Fuaye alanında saat 19.00-19.30 ortasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. 

 

Serge Modular’ın 50. yılı, Borusan Müzik Evi’nde kutlanıyor

Borusan Müzik Evi’nde analog seslerin yankılanacağı, Serge Modular’ın 50. yılının kutlanacağı bir konser müzikseverleri bekliyor. Berlin ve Amsterdam’da yaşayan Thomas Ankersmit’in çalışmaları, çoklukla analog synthesizer, radyo dalgaları ve öteki elektronik ses kaynakları etrafında gelişiyor. Ankersmit, 8 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde müzikseverler ile buluşacak.

İlginizi Çekebilir;  İkinci Günde Şölen Ateşi Geceyi Aydınlattı

 

Borusan Müzik Meskeni, 37. Nova Muzak serisinde “40 Watt Sun” projesini müzikseverlerle buluşturuyor

Şarkıcı, gitarist ve kelam müellifi Patrick Walker’ın 2009 başında ortaya çıkan müzik projesi “40 Watt Sun”9 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen 37. Nova Muzak serisi kapsamında solo performansıyla Borusan Müzik Evi’nde olacak. “40 Watt Sun”ın müziği, kolay ve şuurlu yapılan düzenlemeler, düşük tempolu ritimlerin yanı sıra Walker’ın tesirli ve kendine mahsus vokalleri ile içedönük, birçok vakit bir itiraf niteliğindeki kelamlarıyla karakterize ediliyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.