Trabzon son dakika 2023

Boyner’den Hem Sürdürülebilirliğe Hem Eğitime Destek

Geçtiğimiz yıl mağazalarında plastik kullanımının azaltılmasını teşvik etmek emeliyle çok kullanımlı çanta uygulamasını hayata geçiren Boyner, 4 milyonu aşkın plastik poşet kullanımının önüne geçti.

Boyner tıpkı vakitte çok kullanımlı çantaların satışından elde edilen gelirle, ÇEVKO ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğinde hayata geçirdiği projelerle çocukların eğitim hayatına dayanakta bulundu.

Mağazalarında plastik kullanımının azaltılmasını teşvik etmek maksadıyla çok kullanımlı çanta uygulamasına başlayan Boyner, 1 yılda 4 milyonu aşkın plastik poşet kullanımının önüne geçti. Çantaların satışından elde edilen gelirle daha güzel bir gelecek için çalışmalar yapan Boyner, sivil toplum kuruluşlarına takviyesini sürdürüyor. ÇEVKO Vakfı ve TEGV ile iş birliği yapan marka, çok kullanımlı çantaların satışından elde edilen gelirle hem sürdürülebilirliği hem de çocukların eğitimini destekliyor. 

ÇEVKO iş birliğiyle çocuklara ileri dönüşüm şuuru  aşılandı

Çok kullanımlı çantalardan elde edilen gelirle Boyner, birinci olarak İstanbul’da Kartal Belediyesi hudutları dahilinde 24 okulda, 24 adet dış yer olmak üzere toplamda 744 adet geri kazanım konteynerini temin ederek ÇEVKO Vakfı iş birliği ile okullara teslim etti. 

Plastik, metal, cam, kâğıt, ahşap, kompozit ve dokuma geri dönüşüm konteynerlerini okullara kazandıran Boyner, tıpkı vakitte bu okullarda çocuklara farkındalık ve tecrübe kazandırmak maksadıyla ileri dönüşüm atölyeleri düzenledi. 

TEGV  ile 1000 çocuğun eğitimine takviye verildi 

Yılın ikinci yarısında ise eğitim için harekete geçen Boyner, çok kullanımlı çantalardan elde ettiği gelirle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın ‘Eğitime Koşar Adım: 7 Kıta’ projesiyle 1000 çocuğun eğitimine takviye verdi. Boyner, bu projeyle yılın başında yaşanan zelzele felaketinin akabinde kaynaklarını bu bölgelere yönlendiren TEGV’in yanında olarak zelzeleden etkilenen çocukların eğitim hayatlarına dayanak oldu. 

Boyner, mağazalarında çok kullanımlı çantaların kullanımını teşvik ederek çevresel sürdürülebilirliğe, tıpkı vakitte sivil toplum kuruluşları aracılığıyla topluma kıymet katmaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir;  İnfo Yatırım, Yatırımcılarla Piyasa Uzmanlarını Borsa İstanbul'da Bir Araya Getiriyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.