Trabzon son dakika 2023

“Büyük zaferi coşkuyla kutluyoruz”

Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, 30 Ağustos Zaferiyle Türk Milletinin, bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiğini söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümü hasebiyle ileti yayınlayan Lider Soner Çetin, “Büyük Başkan Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı 30 Ağustos 1922’de zaferle taçlandırmış ve Türk Milletinin bağımsızlık kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir” dedi.

Sevr ile parçalanıp yok edilmek istenen Türk Milletinin Ulusal Kurtuluş Savaşı’yla dünya tarihinde eşine az rastlanır bir direniş gösterdiğini vurgulayan Lider Soner Çetin, “Milletimizin birlik beraberlik içinde ortaya koyduğu istiklal gayreti Büyük Önder’in askeri dehası sonucu zaferle sonuçlanmıştır. 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz 30 Ağustos’ta kesin bir zafer olarak dünyaya ilan edilmiştir.  Büyük Zafer sonrası kurulan cumhuriyet bizlere Büyük Başkan Atatürk ve bu vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizin bizlere emanetidir. Hiç yılmadan, her şartta bu emanete sahip çıkacağız” formunda konuştu. 

Başkan Çetin Zafer Bayramı’nın yüzüncü yılını kutladığımızı anımsatarak şöyle devam etti: “Büyük zorluklar ve fedakarlıklar sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak hepimizin birinci vazifesidir. Atatürk prensiplerine ve cumhuriyet bedellerine yüceltip, Büyük Önder’in işaret ettiği, ‘muasır medeniyet’ düzeyine çıkmak için gece gündüz çalışmak zorunda olduğumuzun şuuruyla hareket ediyoruz. Bu his ve fikirlerle 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Atatürk ve tüm şehitlerimizi hürmet ve şükranla anıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bayraklı'da 30 Ağustos kutlandı

Yoruma kapalı.