Trabzon son dakika 2023

Büyükşehir Belediyesi’nden Pembelik’te yol çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan Gündoğmuş ilçesi Pembelik Mahallesi küme yolunda genişletme çalışması yapıyor. 

Yol imal ve tamirat çalışmalarına devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni açılan yolların yanı sıra mevcut yollarda da bakım ve genişletme çalışmalarına devam ediyor. Gündoğmuş ilçesi Pembelik Mahallesi küme yolunda görüş açısı yetersiz olan keskin virajlar düzeltilirken yolun dar yerlerinde de genişletme çalışması yapılıyor. 

GENİŞLETME VE ALT YAPI ÇALIŞMASI

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı takımları 4 km uzunluğundaki yol genişletme çalışmalarında sert ve yüksek kayaları kırıcı iş makinaları ile kırarak, dozer yardımıyla genişletiyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş Şube Müdürü Şaban Nizam, “Antalya Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek, sorumluluk alanımızda olan yolların geniş olması, konforlu olması, kazaya sebebiyet vermemesi ve insanların daha rahat seyahat yapabilmesi için talimat verdi. Bu talimatlar doğrultusunda Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız Gündoğmuş Pembelik ortasında bulunan 4 km’lik yolda genişletme ve alt yapı çalışması yapıyor” dedi.   

MAHALLE SAKİNLERİ MEMNUN

Mahalle sakinleri de yolun dar olması nedeniyle iki aracın yan yana geçmekte zorlandığını belirterek çalışma için Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Mahalle sakinlerinden Ali İstek Fidan, “Burada çok büyük problemler vardı. Gündoğmuş’un en bozuk yolu burasıydı. Bu yol Konya’ya kadar sarfiyat. Çok kullanılan bir yol. Muhittin Liderimizden Allah razı olsun burayı yaptı” dedi. 

Ali Sekmen de yolda karlanma, buzlanma olduğu vakit araçların kaydığını belirterek, yolun daha inançlı hale geldiğini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Beylikdüzü'nün Riskli Binaları Tespit Ediliyor

Yoruma kapalı.