Trabzon son dakika 2023

Büyükşehir hayatı kolaylaştırıyor Geyikbayırlılara ceviz ayıklama ve salça makinesi 

 

Büyükşehir hayatı kolaylaştırıyor

Geyikbayırlılara ceviz ayıklama ve salça makinesi 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Geyikbayırı Mahallesi’nde çiftçilerin vakitten tasarruf edip hayatlarını kolaylaştırmak için ceviz soyma ve salça makinesi hibe etti.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma gayeleri doğrultusunda ilçelerde yaşayan ve çiftçilik ile uğraşan vatandaşlara hayatlarını kolaylaştırmak hedefiyle birbirinden yararlı makineler hibe ediliyor. Çalışmalar kapsamında Konyaaltı ilçesine bağlı Geyikbayırı Mahallesi’nde bulunan çiftçilere ceviz ayıklama ve salça makinesi hibe edildi.

ZAMANDAN TASARRUF EDİLEBİLECEK

Hibe edilen makinelerin üreticilerin hayatlarını kolaylaştıracağını söyleyen Geyikbayırı Mahalle Muhtarı Salih Teker, “Yaylalarda yıllık yaklaşık 15-20 ton ceviz hasadımız oluyor. Vatandaşlarımız bu hasattan elde ettikleri cevizleri elleri ile soyuyordu. Büyükşehir Belediyesi’ne müracaatta bulunduk. Ceviz ayıklama makinesini teslim aldık. Ceviz soyma, hamur yoğurma ve salça sıkma makinelerinin gelmesi ile vakitten tasarruf edebileceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Mahalle sakinlerinden Muhittin Bayık ise hibe edilen ceviz soyma ve sıkma makinelerinin onlar için çok yararlı olacaklarını söyledi. Bayık “Salçalık domateslerimizi diğer yerlerde çektirip geliyorduk. Ayrıyeten cevizleri ellerimiz ile soymak çok vakit kaybettiriyordu. 1 günde yalnızca 3 çuval ceviz soyabiliyorduk. Ceviz soyma makinesi ile 15-20 çuval cevizi soyma imkanımız olabilecek. Vakit kaybımız azalacak. Hibe edilen makinelerden ötürü Liderimiz Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Metropollerdeki Çöp Sorununa Yapay Zekalı Çözüm

Yoruma kapalı.