Trabzon son dakika 2023

Büyükşehir’den Elmalı’da yol çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı İlçesi İlyağı Mahallesi’ni Duraliler Mahallesi’ne bağlayan yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki yayla yolunda yol genişletme ve asfalt hazırlık çalışması yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı sorumluluk alanı içerisinde bulunan küme yollarında bakım, tamirat, şarampol paklığı, yol açma ve genişletme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı takımları Elmalı ilçesinde İlyağı ve Duraliler mahallelerini birbirine bağlayan 4 kilometre uzunluğundaki yolda asfalt öncesi hazırlık çalışması yapıyor.

Ekipler yolun daha uzun ömürlü olması için gereken yerlere dolgu gereci sererek silindirle sıkıştırılıyor. Epey dar ve bozuk olan yayla yolu iş makineleriyle genişletilerek daha konforlu ve inançlı hale getiriliyor. Alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte İlyağı – Duraliler mahalleleri ortasındaki yol sathi asfaltla kaplanacak. Yeni yolun hizmete açılmasıyla birlikte vatandaşlar yazın tozdan,  kışın çamurdan kurtulmuş olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yenişehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Yoruma kapalı.