Trabzon son dakika 2023

Büyükşehir’den Elmalı’ya köprü ve sıcak asfalt

 

Büyükşehir’den Elmalı’ya köprü ve sıcak asfalt

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı ilçesinde geçtiğimiz günlerde imali tamamlanan Bayralar ve Tekke mahallelerini birbirine bağlayan köprünün yolunu sıcak asfaltla kaplıyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsalda ve ilçelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Elmalı Bayralar, Tekke ve Karamık mahallelerini birbirine bağlayan ve dar olması sebebiyle vatandaşın ulaşım zorluğu çektiği Bayralar Köprüsü’nü yenileme çalışmalarını tamamladı. Bölge halkının muhtaçlıklarını karşılamakta yetersiz kalan eski köprü yıkılarak, yerine daha geniş ve günümüz kurallarına daha uyumlu olan yeni köprü yapıldı. Köprünün tamamlanmasıyla birlikte köprü ve etrafını kapsayan 8 kilometrelik yola sıcak asfalt dökme çalışmaları başladı. Ulaşım ve güvenlik sorunu yaşayan vatandaş, köprü tamamlandığı ve sıcak asfalt dökülmeye başlandığı için sevinçli. 

BÜYÜKŞEHİR ELMALI’NIN HER YERİNDE

Antalya Elmalı Belediye Lideri Halil Öztürk, iki aracın yan yana geçemediği 40 yıllık köprünün yenilenmesi ve sıcak asfalt dökümünden duyduğu memnuniyeti lisana getirdi. Öztürk, “Tekke Mahallemize yurdun dört bir yanından konukla geliyor. Abdal Musa üzere bir kıymetimizin olduğu bu yerde yol ve köprü çok gerekliydi. Büyükşehir Belediyesi halkımızın bu mağduriyetini gideriyor. Elmalı’nın her yerinde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları var” dedi. 

BAŞKAN BÖCEK KELAMINI TUTTU 

Bayralar Mahalle Muhtarı İsmail Sarı,  köprü yenilenmeden evvel, köprüyle ilgili mahalle sakinlerinden sık sık şikayet geldiğini ve birçok sorun yaşadıklarını belirtti. Sarı, “Muhittin Liderimiz, Abdal Musa etkinliklerinde bize köprü ve sıcak asfalt kelamı vermişti. Kelamını tuttu. Köprümüz dardı ve ulaşım sorunu yaşanıyordu. Artık neredeyse 3 araç geçecek durumda. Vatandaşımız rahatça kullanabilecek. Liderimiz Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyorum” dedi.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Gemlik'te duyarlı öğrenciler körfezin kirlenmesini önlüyor

Yoruma kapalı.