Trabzon son dakika 2023

Büyükşehir’den Serik’e salça ve hamur yoğurma makinesi desteği 

Büyükşehir’den Serik’e salça ve hamur yoğurma makinesi desteği 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bayanların vakitlerinden tasarruf etmesini sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak maksadıyla Serik Büğüş Mahallesi’ne hamur yoğurma ve salça makineleri hibe etti. 

Kırsal kalkınmanın sağlanması ve tarım dalının desteklenmesi için yürüttüğü projelerle dikkat çeken Antalya Büyükşehir Belediyesi, bilhassa bayanlara yönelik üretim odaklı ekipman projelerini de aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca “Unu sizden yoğurması bizden” kampanyası kapsamında Serik Büğüş Mahallesi’ne hamur yoğurma makinesi teslim edildi. Hamur yoğurmanın fiziki olarak sıkıntı zahmetli bir iş olduğunu lisana getiren bayanlar, sırt ağrısı, kol ağrısı, boyun ağrısı çektiklerini belirterek kendilerine bu kolaylığı sağlayan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e teşekkür etti.
SAATTE 500 KG DOMATES
Büyükşehir Belediyesi grupları Büğüş Mahallesi’nde tarhana ve salça imalinde köylülerin işini epey kolaylaştıracak olan salça makinesi takviyesinde de bulundu. Kullanışlı ve elektrik çarpmalarına karşı izolasyonlu salça makineleri saatte 500 kilogram domatesi posa haline getirebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Konak'ta imzalar sokak emekçileri için atıldı

Yoruma kapalı.