Trabzon son dakika 2023

Büyükşehir’in ücretsiz tuzak dağıtımı sürüyor Serik’te 18 bin adet yapışkan tuzak dağıtıldı

 

Büyükşehir’in fiyatsız tuzak dağıtımı sürüyor

Serik’te 18 bin adet yapışkan tuzak dağıtıldı

 

Yerelden kalkınma amacıyla tarıma takviyesini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, örtü altı üretimde bitki zararlılarıyla uğraşta üreticilere takviye olmayı sürdürüyor. Yapışkan tuzak dağıtımlarını Serik’te sürdüren takımlar, 3 mahallede 18 bin 600 adet tuzağı çiftçilere teslim etti. 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü, üreticilere mavi ve sarı yapışkan tuzak dayanağı sağlıyor. İlçe ilçe gezen Büyükşehir’in Ziraat Mühendisleri üreticilere hastalık ve zararlılarla uğraş eğitimi verdikten sonra sera ve bahçelerde inceleme yapıp nasıl bir gayret yapılacağını anlatıyor. Son olarak Serik’te üreticiyle buluşan Büyükşehir takımları, sera üretimi yapan çiftçilerin sıklıkla karşılaştıkları beyazsinek, thiripsler ve ziyanlı yaprak bitleri üzere zararlıların doğal yollarla nasıl bertaraf edilebileceğine yönelik bilgilendirme yaptı. 

101 ÇİFTÇİYE 18 BİN 600 ADET TUZAK

Seralarda yerinde gerçekleştirilen bilgilendirmenin akabinde üreticilerin ziyanlı ilaç kullanımını azaltan tuzaklar dağıtıldı. Serik’te Dikmen, Kayaburnu ve Eskiyörük Mahallelerinde 101 çiftçiye 18 binin üzerinde tuzağın dağıtımı yapıldı. Eskiyörük Mahallesi Muhtarı Ramis Hoş seracılığın giderek arttığı bölgede zararlılarla çabanın son derece kıymetli olduğunu söyledi. Hoş, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bu hususta üreticiye verdiği dayanak için teşekkür ederek, “Mahallemizde seracılık hayli ağır. Haşerelere karşı büyük gayret veriyoruz. Yapışkan tuzaklarla birçok zararlıyı bertaraf edebileceğiz. Üreticilerimiz, mahallelimiz verilen hizmetten, eğitim ve dayanaklardan son derece mutlu yanımızda oldukları için Büyükşehir Belediyesi gruplarına çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmir'de sivrisineklere karşı etkin mücadele

Yoruma kapalı.