Trabzon son dakika 2023

Çalış Tepesi’ne Türk bayrağı asıldı

Kemer’in en kıymetli yürüyüş rotaları ortasında yer alan Çalış Tepesi’nde fırtınada yıkılan bayrak direği yenisiyle değiştirilerek göndere Türk bayrağı çekildi.

Kış aylarında yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle yıkılan 32 metre yüksekliğindeki bayrak direği, yenisiyle değiştirilerek göndere Türk bayrağı çekildi.

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları, vinç yardımıyla yıkılan bayrak direğini yerinden kaldırarak yerine 32 metrelik yeni bayrak direğini dikti. Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü takımları de göndere Türk bayrağını çekti.

Kemer Arama Kurtarma Derneği (KEMKUT) üyelerinin de dayanak verdiği çalışmalar sonrasında Türk bayrağı belediye takımları tarafından drone ile de görüntülendi.

Çalış Doruğu yolunda çalışma

Kış aylarında yağış nedeniyle bozulan ve tahrip olan Çalış Doruğu yolu, Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü takımlarınca düzeltildi. Kemer Belediyesi’ne ilişkin arazözlerle yapılan yol düzeltme çalışmalarını Kemer Belediye Lider Yardımcısı Baki Yalın da yakından takip etti.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Kış aylarında yaşanan şiddetli fırtınada yıkılan bayrak direğini yenisiyle değiştirdik. Uzun ve titiz bir çalışma sonrasında şehitlerimizin kanıyla sulanmış olan bayrağımızı göndere çektik. Bayrağımız, Kemerimizin çabucak hemen her noktasından görülebiliyor. Çalış Doruğu yolunda da bozulan yerlerde düzenleme çalışmaları yaptık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Keçiören'de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu gün boyu devam ediyor

Yoruma kapalı.