Trabzon son dakika 2023

Canik’te Okula Coşkulu Başlangıç

Başkan Sandıkçı, “Çanta ve kırtasiye setlerimizi öğrencilerimizle buluşturduk” 

Eğitim alanında birincilere imza atamaya devam eden Canik Belediyesi, öğrencileri ve aileleri sevindiren projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Öğrencilere ve ailelere katkı sunan bir projeyi daha hayata geçiren Canik Belediyesi, ilçede 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda ilkokul birinci sınıfa başlayan tüm öğrencilere çanta ve kırtasiye seti armağan etti. İçerisinde öğrencilerin yıl boyunca gereksinim duyacağı tüm kırtasiye eserlerinin ve yardımcı eğitim gereçlerinin yer aldığı kırtasiye setleri ile çok işlevli ve farklı renklere sahip sırt çantalarını öğrencilerle buluşturan Canik Belediyesi, itinayla hazırladığı çanta ve kırtasiye setlerini onlara sıralarında teslim etti. İlçede yeni eğitim ve öğretim yılında ilkokul birinci sınıflara başlayan tüm öğrencilere istisnasız bir formda çanta ve kırtasiye seti ikram ettiklerini vurgulayan Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, “ Çanta ve kırtasiye seti desteğimizle öğrencilerimizi sevindirirken, ailelerimizin konut ekonomilerine bir nebze olsun katkıda bulunmuş olduk” dedi.  

Ev İktisadına Katkı 

İlçedeki ilkokul birinci sınıfa başlayan tüm öğrencelere, çanta ve kırtasiye setlerinin sıralarında teslim edildiğini tabir eden Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, Öğrencilerimizin hayatları boyunca ebediyen zihinlerinde yer alacak bu özel günde onların sevincini paylaşıyor, çanta ve kırtasiye setlerini kendilerine ikram ediyoruz. Okulun birinci günü çanta ve kırtasiye setlerimizi öğrencilerimizle buluşturduk. Çanta ve kırtasiye seti desteğimizle öğrencilerimizi sevindirirken, ailelerimizin konut ekonomilerine bir nebze olsun katkıda bulunmuş oluyoruz. Sırt çantalarımızı, çocuklarımızın rahatlıkla kullanabileceği bir formda olmasını en kıymetli etmen olarak belirledik. Kırtasiye setlerimizin içerisinde kaleminden defterine, rengârenk kuru ve pastel boyalardan, fon karton ve yapıştırıcısına kadar yıl boyunca muhtaçlık duyacağı tüm kırtasiye eserleri yer alıyor. Öğrencilerimize beslenme çantası ve su matarası da ikram ettiğimiz bugün de, ayrıyeten her bir yavrumuza abaküs, sayı fasulyesi ve çubuklarından oluşan yardımcı eğitim gereçleri de ikram ettik. İnşallah eğitme yönelik dayanaklarımızı arttırarak sürdürecek ve eğitim hayatı boyunca öğrencilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz” formda söz etti. 

İlginizi Çekebilir;  SOCAR Energy School'da Başvurular, 1 Kasım'a Kadar Uzatıldı

“Canik’imizi eğitimde marka bir kent haline getirdik”

Çocukların ve gençlerin nitelikli ve kaliteli bir formda eğitim alması için tüm imkânları seferber etmeye devam edeceklerini vurgulayan Lider İbrahim Sandıkçı, “Bizler inanıyoruz ki, geleceği tasarlayan, geleceğe istikamet veren jenerasyonların yetişmesinin temelinde nitelikli ve kaliteli bir eğitim yer almaktadır. Bugün, çanta ve kırtasiye desteğimizle, bir çocuk üniversitesi olan ve bu eğitim yuvasına sahip olan tek ilçe belediyesi olduğumuz Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzle, akıl ve zekâ oyunları sınıflarımızla,  Canik Orman Okulumuzla, kısacası eğitim alanında imza attığımız her çalışmayla çocuklarımızın uygun bir eğitim almasını sağlarken, Canik’imizi eğitimde marka bir kent haline getirdik. Hiç kuşkusuz, tüm imkânlarımızı çocuklarımız ve gençlerimiz için seferber etmeye, onların kaliteli ve nitelikli bir biçimde eğitim alması için çalışmaya, ilçemizde örnek gösterilen projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim topluluğuna güzel olmasını diliyor, öğrencilerimizin başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini temenni ediyorum” diye konuştu. 

Canik Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda gerçekleşen Çanta ve Kırtasiye Seti İkram Dağıtım Töreni’ne Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, Samsun Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Celalettin Sula, Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, protokol üyeleriyle birlikte öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, muvaffakiyet dileklerinde bulundu. Canik Belediyesi, sıralarla birinci kez buluşan öğrenciler için sınıflarda aktivite ve etkinlikler düzenlerken, Canik’te bulunan 25 okulda yaklaşık 2 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye seti ikram etti. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.