Trabzon son dakika 2023

Çankaya’da Sanatla Buluşma Zamanı

Çankaya Belediyesi, seçim sürecinin akabinde haziran ayında Başkentlileri, şenlikler ve sergilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Çankaya, Haziran’a 4 stant, 3 tiyatro, 2 konser 3 söyleşi aktiflikleri ve bir çocuk sinemaları şenliği ile merhaba diyecek.

Çankaya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanata ve sanatkara takviyesini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür merkezleri, ‘sanatla buluşma zamanı’na dönüşüyor. Seçim maratonunun akabinde Çankaya’nın kültür merkezlerinde haziran ayında birbirinden bedelli 4 stant, 3 tiyatro, 2 konser 3 söyleşi aktiflikleri ve 6. Milletlerarası Çocuk Diyarı Sinema Şenliği Çankayalılarla buluşacak.

ÇOCUK DİYARI SİNEMA ŞENLİĞİ 2 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR
Çankaya Belediyesinden öğrencilere erken karne armağanı geliyor. Çankaya Belediyesinin mesken sahipliğinde 6. Milletlerarası Çocuk Diyarı Sinema Şenliği 2 Haziran’da başlıyor. 9 Haziran’a kadar sürecek şenlikte 30’dan fazla sinema çocuklarla buluşacak. Paneller, stantlar ve konserlere süslenecek şenlikte minik öğrenciler Çankaya Meskenleri ve Mülkiyeliler Kültür Merkezi’nde 11 farklı atölyede bahislerinde uzman konuklardan sanat dersleri alacak.

HAZİRAN AYI “ÖYKÜ”NÜN AYI
Haziran ayını “Sanatla Buluşma Zamanı”na çeviren Çankaya Belediyesinin takviyesiyle bu yıl 20’ncisi düzenlenecek Memleketler arası Ankara Hikaye Günleri 10 Haziran’da başlıyor. 17 Haziran’a kadar sürecek hikaye günlerinde bu yıl “özgürlük, bağımsızlık, direniş” temalarına odaklanılacak. Forum, panel, söyleşi ve atölyelerden oluşan etkinlikler Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Çankaya Belediyesinin haziran ayı kültür sanat etkinliklerinin detaylarına https://kultursanat.cankaya.bel.tr/ adresinden ulaşılabilir, cankayaks facebook, twitter ve instagram toplumsal medya hesaplarından takip edilebilir.     

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  30 Ağustos Zafer Bayramı Mudanya'da coşkuyla kutlandı

Yoruma kapalı.