Trabzon son dakika 2023

Çevre Düzenlemeleriyle Şehrin Çehresi Değişiyor

İnegöl Belediyesi, Süleymaniye Mahallesi Hazine Sokakta 2 bin m2 alanda hayata geçirdiği etraf düzenlemesi ve otopark uygulamasıyla bölgenin çehresini değiştirdi.

İnegöl Belediyesi, her geçen gün araç sayısının arttığı kentte mahalle otoparkı uygulamalarıyla parklanma sıkıntısına tahlil üretiyor. Artan araç sayısına oranla yeni otoparklar oluşturma amacıyla çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, bu kapsamda Süleymaniye Mahallesi Hazine Sokakta yeni bir düzenleme gerçekleştirdi. Mevcutta bulunan 2 bin m2’lik alan hem 40 araçlık otopark hem de yapılan etraf düzenlemesiyle özel bir görünüme kavuşmuş oldu.

 

MAHALLE OTOPARKLARIYLA PARKLANMA MESELESİNE TAHLİL ÜRETİLİYOR

Belediye Lideri Alper Taban, dün beraberindeki heyetle birlikte üretimi tamamlanan çalışmayı yerinde inceledi. Alanda yapılan inceleme sonrası açıklama da yapan Lider Taban, “Süleymaniye Mahallesi Hazine Sokakta bir otopark ve etraf düzenlemesi gerçekleştirdik. Malumunuz nüfusumuz ve araç sayımız her geçen gün artıyor. Bilhassa mahalle ortalarında parklanma konusunda önemli sıkıntılar olabiliyor. İnegöl Belediyesi olarak tüm alanlarda mahalle otoparkları oluşturarak bu meselelere tahlil üretmeye çalışıyoruz. Bugün de bu çalışmalardan birini yerinde incelemek üzere bir aradayız” dedi.

Tamamlanan çalışma hakkında da bilgiler veren Lider Taban, “Hazine Sokak üzerinde 2 bin m2 alan üzerinde bir etraf düzenlemesi yaptık. Burada 1100 m2 yeşil alan, 400 m2 tretuvar ve yürüyüş yolu ile 600 m2’lik toplamda 40 aracın parklanabileceği otopark alanı oluşturduk. Proje kapsamında burada farklı çeşitlerde bitki ve ağaç dikimleri de yapıldı. Mevcuttaki ağaçları da koruyup koruma etmiş olduk. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Mahallemizin değerli gereksinimlerinden biri giderildi” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Sağlık deposu: Kekik çayı

Yoruma kapalı.