Trabzon son dakika 2023

CK Enerji çalışanları İstanbul Maratonu’nda otizmli çocuklar için koştu

CK Güç çalışanları İstanbul Maratonu’nda otizmli çocuklar için koştu

 

CK Güç çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Gücü Koşu Takımı”, 45. İstanbul Maratonu’nda Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol’ projesi kapsamında otizmli çocuklara dayanak için koştu. 

 

Dünyanın kıtalar ortası koşulan tek maratonu İstanbul Maratonu, 45’inci yılında Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna “Yüzyılın Koşusu” temasıyla düzenlendi. 5 Kasım’da gerçekleştirilen maratona 50 bine yakın koşucu katıldı. CK Güç çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Gücü Koşu Takımı” İstanbul Maratonu’nda Tohum Otizm Vakfı ile otizmli çocukların eğitimine takviye vermek, onların “Tohum Güneşi” olmak için koştu.

Yardımseverlik koşularında yer alarak Tohum Otizm Vakfı’na dayanak olan istekli koşucular “Tohum Güneşi” olarak isimlendiriliyor. Maratona vakfın “Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol’ projesi kapsamında 67 kişilik takımla katılan CK Güç, koşucularının yürüttüğü kişisel kampanyalarla pek çok çocuğun eğitimine katkıda bulundu. 

Tohum Güneşleri, bağış kampanyaları oluşturarak güzellik peşinde koşma nedenlerini aile, dost ve tanıdık etraflarına e-posta, WhatsApp, toplumsal medya vb. irtibat araçlarıyla duyuruyor ve otizmli çocukların eğitimleri için dayanak davetinde bulunuyor. İstekli koşucular bu halde yalnızca takviye davetinde bulunmakla kalmayıp birebir vakitte otizmin farkındalığının artmasına da katkı sağlıyor.

Kurumsal vatandaşlık anlayışı doğrultusunda çalışanları ile birlikte istekli olarak birçok projede yer aldıklarını belirten CK Güç Kurumsal İrtibat Yöneticisi Burcu Cankurtaran, “Ülkemizin geleceğine katkı sunan, uygunluğa vesile olan toplumsal sorumluluk projeleri içinde yer almayı misyon olarak kabul ediyoruz. CK Güç olarak İstanbul Maratonu aracılığıyla otizmli çocuklarımızın eğitimlerine takviye olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” dedi. 

 

İstanbul Maratonu iki kıtayı 45. defa dostluk ve centilmenlik hissiyle birleştirdi 

Dünyanın en ilgi cazip maratonlarından birisi olarak kabul edilen İstanbul Maratonu, iki kıtayı bu yıl da dostluk ve centilmenlik hissiyle birleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen maraton 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başladı. 42 kilometrelik çabada güzergah boyunca atletler Deniz Müzesi, Dolmabahçe 

İlginizi Çekebilir;  Çiğli Belediyesi "Devrim İçin 1935" Anıtını İlk Yerine Taşıyor

Sarayı, Fındıklı Mescidi, Galata Köprüsü, Yeni Cami, Mısır Çarşısı, Sirkeci Tren Garı, Sepetçiler Kasrı, Topkapı Sarayı, Ahırkapı Sis ve Düdük Feneri, Küçük Ayasofya Mescidi ile Gülhane Parkı’ndan geçti.  Büyük yarış 2 saati aşkın gayretin akabinde Sultanahmet Meydanı’nda tamamlandı.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.