Trabzon son dakika 2023

Çocuklar çizimleriyle  “Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk’ün Fikirlerine Yolculuk” edecek

Çocuklar çizimleriyle 

“Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk’ün Fikirlerine Yolculuk” edecek

 

Dünyanın en değerli korna markaları ortasında yer alan Türkiye’nin yüzde 100 yerli markası Seger, çocuklar için Cumhuriyetin 100. yılına özel fotoğraf yarışı başlattı. “Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk’ün Fikirlerine Yolculuk” temalı online iştirakli fotoğraf yarışına, ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıfta eğitim gören çocuklar, 8 Aralık akşamına kadar katılabilecekler. Heyet oyları ile müsabakayı kazanacak çocukları lego, puzzle ve boyama seti üzere birbirinden hoş ikramlar bekliyor.

 

Her yıl gerçekleştirdiği ödüllü fotoğraf yarışları ağır ilgi gören Seger, bu yıl da çocukların motivasyonunu artırmak, hayal gücünü ve sanat yeteneklerini sergilemelerine imkan sağlamak üzere Cumhuriyetimizin 100. yılına özel yeni bir online fotoğraf müsabakası düzenliyor.

 

Nasıl iştirak sağlanıyor?

 

Çocuklar, 8 Aralık akşamına kadar devam edecek olan “Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk’ün Fikirlerine Yolculuk” temalı yarışa en az A4 boyutundaki kağıda fotoğraflarını diledikleri boya gereci ile çizip, boyayarak katılabilecekler. Çizilen fotoğrafların isim, soyad, yaş, sınıf, adres ve bağlantı bilgileri ile Segerauto instagram hesabına direkt bildiri ile ulaştırılması yarışa katılmak için birinci adım olacak. İkinci adımda ise Segerauto instagram hesabını da takip ederek, müsabakanın duyurusunun yapıldığı postu beğenmeleri katılmak için kâfi olacak. Her çocuk en fazla 1 fotoğraf ile yarışa katılabilecek. 

 

Kazananlara yaratıcılık odaklı armağanlar verilecek

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel düzenlenen fotoğraf yarışının heyetleri tarafından her sınıf kümesinde 3’er kazanan belirlenecek. Müsabakanın sonuçları 14 Aralık’ta gerçekleşecek heyet kıymetlendirme toplantısından sonra açıklanacak. Yarışın heyet şurasında Bursa Uludağ Üniversitesi Hoş Sanatlar Kısmı Öğretim Vazifelisi Aysun Çölbayır, Pera Hoş Sanatlar Eğitim Koordinatörü Ayşım Gürsoy, Okan Sabuncular Sanat Atölyesi Kurucusu Okan Sabuncular, NPİstanbul Feneryolu Tıp Merkezi’nden Klinik Psikolog Seda Aydoğdu ve Seger A.Ş. Genel Müdürü Tülin Tezer yer alıyor. 

 

Çizdiği fotoğraf okuduğu sınıf kümesinde birinci seçilen 4 çocuğa eğitici ve motor maharetlerini geliştirmeye yardımcı olacak lego seti armağan edilecek. Yarışın ikincileri puzzle setleri, üçüncüleri ise rengarenk boya setlerini armağan olarak kazanacak.

 

İlginizi Çekebilir;  Kocaeli'nin sokaklarında şenlik var

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.