Trabzon son dakika 2023

Çukurova kreşlerinde yeni dönem başladı

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde yeni eğitim öğretim devri başladı. Yüzüncüyıl Semt Kreşinde yapılan merasimde konuşan Lider Soner Çetin, “Ağaç yaşken eğilir. Çocuklarımız burada birinci olarak İstiklal Marşı ve Onuncu Yıl Marşını öğrenecek, Cumhuriyetin temel kıymetleri ve Atatürk prensiplerine sahip çıkan bireyler olarak yetişecekler” dedi.

Çukurova’da minikler eğitim hayatına merhaba dedi. Çukurova Belediyesi’nin Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde birinci kayıt olan minikler yeni eğitim öğretim yılına başladı. Çocuklar bir hafta sürecek ahenk eğitimine alındı.

Güzel Yüzler Semt Kreşlerinin 2023-24 eğitim öğretim devrinin başlaması münasebetiyle Yüzüncüyıl Kreşinde yapılan merasimde konuşan Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, “İstiklal Marşımızı söylerken çok duygulandım. Lakin gördüm ki birtakım çocuklarımız doğal olarak İstiklal Marşımızı bilmiyor. Bizim kreşlerimizde ağaç yaşken eğilir, çocuklarımız cumhuriyetin temel bedellerine ve Atatürk unsurlarına sahip çıkan bireyler olarak yetişirler. Burada birinci öğrenecekleri birinci şey İstiklal Marşımız ve Onuncu Yıl Marşımız” dedi.

Çukurova Belediyesi’nin şu anda sekiz kreşimiz olduğunu belirten Lider Soner Çetin, “Biri de içinde bulunduğumuz Yüzüncüyıl semt kreşimiz. Görüyorum ki Yüzüncüyıl’a tek kreş kâfi gelmiyor. Bundan ötürü bu semte ikinci kreşi yapıyoruz. Yaptığımız en değerli projelerden biri Gülen Yüzler Semt Kreşleri. Türkiye’de ilçelerde birinci semt kreşini Çukurova açtı. Sırada 9’uncu kreş var. Sonra açmaya devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

Konuşmasında velilere seslenen Lider Soner Çetin, şunları söyledi:

“Siz şanslı velilersiniz. Kreşlerimize çok ağır ilgi var. Öğrencileri noter huzurunda çekilişle belirledik. Her işte olduğu üzere kreşlerde de torpil yok. Ekonomik olarak berbat durumdayız. Milyonlarca insan yoksulluk ve açlık sonunun altında hayatını devam ettiriyor. Velilerimiz özel kreşlere çocuklarını göndermek zorunda kalıyor. Fakat onlar da çok değerli. Bayan istihdamının önündeki en büyük mahzur olduğunu bildiğimiz için bu kreşleri açtık. Toplumsal belediyeciliğin bir gereği olarak aylık 600 lira üzere sembolik bir fiyatla çocuklarınızı buraya itimatla emanet ediyorsunuz.”

İlginizi Çekebilir;  Multinet Up ve Koruncuk'tan Deprem Bölgesindeki Öğrenciler için Konteyner Okul

Başkan Soner Çetin, bugün çocukların eğitimin hayatının başladığını bundan ötürü hayatının dönüm noktası olduğunu kaydetti ve güzel olmasını diledi. Lider Soner Çetin, konuşmasının akabinde kreşi gezdi ve sınıflarda çocuklarla sohbet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.