Trabzon son dakika 2023

Dağda ovada kaçakla mücadele

Osmangazi Belediyesi, kaçak yapılaşma ile çabada rotasını Uludağ’a çevirirken, ovadaki kontrollerini de aralıksız sürdürüyor. Yaz ayları mühletince Bursa Ovası üzerine müsaadesiz olarak inşa edildiği tespit edilen depo, fabrika ve konut üzere onlarca yapıyı yıkarak, tarım yerlerini kaçak yapılaşmaya kurban etmeyen Osmangazi Belediyesi, Dereçavuş Mahallesi’nde ruhsatsız olduğu belirlenen bir depoyu daha yıktı. 

Osmangazi Belediyesi, verimli tarım topraklarının sanayi ve konut alanına dönmemesi için kaçak yapılaşmaya karşı adeta savaş veriyor. Bilhassa endüstrinin gelişmesi ile birlikte kentlere hakikat yaşanan göçlerin tesiriyle ortaya çıkan ve Bursa’nın kanayan yarası haline dönüşen çarpık yapılaşmanın önüne geçmek ismine kararlı çabasını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Dereçavuş Mahallesi’nde tarım toprağı üzerine müsaadesiz olarak inşa edildiği belirlenen depoyu yıktı. 

Yürürlükteki kanunlar çerçevesinde hareket eden Yapı Denetim Müdürlüğü takımları, ruhsatsız deponun yıkımı için sabah erken saatlerde bölgeye gitti. Geniş güvenlik tedbirleri altında gerçekleştirilen yıkımda, kaçak depo iş makinesi ile yerle bir edildi. Bunun üzere onlarca kaçak yapıyı yıkarak tarım topraklarını müdafaa altına alan Osmangazi Belediyesi’nin çalışmaları ilçede tarım ve etraf şuurunun öne çıkarılması ismine büyük bir adım olarak bedellendiriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  ING, Melissa Vargas'ın yer aldığı, farklılıkları kucaklamaya vurgu yapan reklam filmiyle Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı

Yoruma kapalı.