Trabzon son dakika 2023

Depremzede kediler yeni evlerine kavuştu

Torbalı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü takımları, Hatay’da enkaz altından kurtardığı gebe iki kediyi sıhhatine kavuşturdu. 5 yavru dünyaya getiren kedileri sahiplenmek için 300 kişi başvurdu 

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzeleler sonrasında bölgede yardım çalışmalarında bulunan Torbalı Belediyesi binlerce vatandaşa dokunmuştu. Aylarca bölgede profesyonel gruplarla yaraları saran belediye, can dostları da unutmadı. Sarsıntı bölgesinde 15 can dostu enkazdan kurtaran Torbalı Belediyesi takımları enkaz altından çıkarılan hayvanları ise sahiplendirmeye devam ediyor. Son olarak Hatay’da enkaz altından belediye takımları tarafından çıkarılan 2 gebe kedi birinci olarak Pati Koruyucuları Derneği’nin yardımı ile Ankara’da tedavi altına alındı. Ankara’da tedavi süreci tamamlanan kediler, Torbalı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne getirildi.

CAN DOSTLARI SAHİPLENMEK İÇİN 300 BAŞVURU

Torbalı Belediyesi gruplarının ağır tedavi süreci uyguladığı anne kediler, geçtiğimiz haftalarda 5 tane yavru dünyaya getirdi. Epeyce sağlıklı bir biçimde dünyaya gelen yavru kediler, yeni sahiplerine de kavuştu. Torbalı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü grupları tarafından başlatılan kampanya ile birlikte 2 hafta boyunca kedileri sahiplenmek isteyen vatandaşların müracaatları alındı. İlçe sakinleri kedileri sahiplenmek için ağır ilgi gösterirken can dostları sahiplenmek için toplamda 300 müracaat geldi. Müracaat sürecinin akabinde ise yeni sahipler ise kura ile belirlendi. Yeni meskenlerine kavuşan can dostların mağdur olmaması için Veteriner İşleri Müdürlüğü grupları kedilerin yeni sahipleri ile mukavele imzaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Belkıs Akkale ve Gülşen kutlu korolara eşlik edecek

Yoruma kapalı.