Trabzon son dakika 2023

Derince Köprülü Kavşak Çalışmaları kapsamında altyapı hatları deplase ediliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (İSU) Genel Müdürlüğü, üretimi süratle devam eden Derince Limanı D-100 Karayolu ve TEM Otoyol Temas Yolu Kavşak Projesi inşaat alanındaki mevcut altyapı çizgilerinin deplase çalışmalarına tüm süratiyle devam ediyor. Çalışmalar kapsamında toplamda 2 bin 700 metre uzunluğunda yeni içme suyu isale çizgisi imalatı yapılacak.
 

İSALE ÇİZGİLERİ DEPLASE EDİLİYOR

Kocaeli’nin her köşesine kesintisiz, konforlu ve inançlı ulaşımı sağlamayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu maksatla Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve İlçe Belediyeleriyle birlikte kenti köprülü kavşaklar, battı çıktılar ve tünellere donatıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından üretimine başlanan Derince Limanı, D-100 Karayolu ve TEM Otoyol Temas Yolu Kavşak Projesi’nde çalışmalar aralıksız bir biçimde sürdürülüyor. Çalışmalar kapsamında inşaat alanı içinde yer alan içme suyu isale sınırlarının da deplase çalışmaları gerçekleştiriliyor.

2 BİN 700 METRE İÇME SUYU ÇİZGİSİNİN YERİ DEĞİŞTİRİLMİŞ OLACAK

İSU, Kocaeli’nin birinci üç katlı kavşak projesi olan ‘Derince Limanı D-100 Karayolu ve TEM Otoyol İlişki Yolu Kavşak Projesi’ne ilişkin inşaat yeri içerisinden geçen içme suyu sınırlarında deplase çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor. Derince kavşağındaki trafik akışını kesintisiz hale getirecek projenin üretimi öncesi bölge halkının kesintisiz içme suyu muhtaçlığını karşılamak gayesiyle 800 mm çapında çelik borular kullanarak gerçekleştirilen çalışmalarda toplam 2 bin 700 metre içme suyu isale sınırının yeri değiştirilmiş olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Antalya ile Berlin arası kadar içme suyu hattı döşendi

Yoruma kapalı.