Trabzon son dakika 2023

Dicle Elektrik Çalışanlarına ‘Usta-İşçi Projesi’ ile Ustalık Eğitimi Veriyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 6 vilayette elektrik dağıtım hizmeti veren ve 2.2 milyon abonesi ile Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım şirketleri ortasında yer alan Dicle Elektrik, çalışanlarının gelişimine katkı sunan iş başı eğitimleriyle teknik donanım ve yetkinliklerini artırmaya devam ediyor.

Son olarak Usta-İşçi Projesi’ni gündemine alan Dicle Elektrik, saha çalışanlarına ustalık seviyesinde eğitimler verdiği yeni bir projeyi hayata geçirdi. Bu kapsamda birinci etapta 448 saha çalışanı, eğitimlerin akabinde düzey belirleme imtihanına girdi ve başarılı çalışanlar ödüllendirildi. 

Elektrik dağıtım hizmeti alanındaki ülkemizin öncü şirketlerinden Dicle Elektrik, bünyesinde Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta vazife yapan saha çalışanlarına ‘Usta–İşçi Projesi’ kapsamında eğitimler düzenlenmeye başladı. Çalışanların teknik bilgi ve hünerlerini geliştirmeye yönelik eğitimlerin verildiği projede çalışanlar kendi alanlarında ustalık seviyesine ulaşması hedefleniyor. Proje Dicle Elektrik Güç Kayıpları Müdürlüğü bünyesinde İnsan Kaynakları Başkanlığı ile gerçekleştiriliyor. Eğitim sonrası saha çalışanlarının düzey belirleme imtihanına olağan tutulduğu projede yüzde 5’lik dilime giren çalışanlar ödüllendiriliyor.

Teorik ve pratik eğitimler verildi

Dicle Elektrik Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen teorik eğitimin akabinde alana inen çalışanlar, usta çalışanların yanında uzmanlık alanlarına nazaran iş başı eğitime alındı. Bu müddette çalışanlara alçak tansiyon, orta tansiyon ölçü devresi eğitimi, topraklama eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi, orta tansiyon seviyesinde güç kaybı eğitimi ve İSG eğitimi verildi. Hem teorik hem pratik olan eğitimlerin akabinde yapılan imtihanda başarılı olan çalışanlar, takım şefi mühendisin nezaretinde eğitimlere eğitmen olarak devam edecek. 

Seviye belirleme imtihanı yapıldı

Projeyle ilgili bilgi veren Dicle Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Gurur Korhan, “Bu eğitimler eşliğinde, çalışanımızı daha da uzmanlaştırarak hem ünitemiz hem şirketimiz açısından katma paha sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en büyük dağıtım şirketlerinden biri olarak ülkemize katma bedel sağlayacak yatırımlarımızın yanında çalışma arkadaşlarımızın alanda en inançlı formda çalışmalarını gerçekleştirmeleri için eğitim çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı. 

İlginizi Çekebilir;  Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa'nın denizine sahip çıkıyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.