Trabzon son dakika 2023

Doğuş Otomotiv Polonyalı Wielton ile distribütörlük anlaşması imzaladı

Doğuş Otomotiv Polonyalı Wielton ile

distribütörlük mutabakatı imzaladı

 

Doğuş Otomotiv, yeni bir global iş birliğine imza attı. Polonya menşeli WIELTON S.A. ile treyler ve semi treyler eserlerinin distribütörlüğü konusunda muahedeye varıldığını duyurdu.  

 

Doğuş Otomotiv, treyler ve semi treyler üretimi konusunda Avrupa’nın en büyük üç üreticisinden biri olan Wielton S.A. ile distribütörlük mutabakatı imzaladı.

 

Distribütörlük muahedesini takiben, Doğuş Kümesi İdare Şurası Lideri Ferit F. Şahenk, Doğuş Otomotiv İcra Heyeti ve İdare Konseyi Lideri Ali Bilaloğlu, Wielton markasından da sorumlu Genel Müdür Tolga Senyücel, Wielton Group CEO’su Paweł Szataniak, Wielton CEO Yardımcısı Mariusz Golec ve Wielton İdare Konseyi Üyesi Andrzej Mowczan ile Polonya’nın Wielun kentinde bir ortaya geldi. 

 

İş birliği kapsamında Doğuş Otomotiv, Wielton marka eserlerin Türkiye’deki satış ve servis hizmetlerini gerçekleştirecek. Doğuş Otomotiv birinci planda Türkiye genelinde 20 noktada Wielton eserlerinin satış ve satış sonrası hizmetlerini sunmayı planlıyor. 

 

Anlaşmayla ilgili olarak konuşan Doğuş Otomotiv İcra Konseyi ve İdare Şurası Lideri Ali Bilaloğlu, “Türkiye’de ‘Wielton’ marka treyler ve semi treyler  ürünlerinin satış ve servis hizmetlerinin Doğuş Otomotiv tarafından yürütülmesini içeren bu iş birliğinin, her iki şirketin güçlü taraflarını de birleştirerek, dala farklı bir soluk getireceğine inanıyorum. Bu stratejik iştirak, Doğuş Otomotiv’in eser ve hizmet portföyünü genişletme vizyonunu desteklerken, WIELTON S.A. markasının Türkiye’deki varlığını daha da güçlendirecektir. Milletlerarası arenada yaptığımız bu üzere stratejik iştirakler, şirketimizin sürdürülebilir büyüme gayelerine odaklandığının delili olması açısından da değer arz ediyor.” dedi.

 

Wielton Genel Müdürü Tolga Senyücel ise, “Avrupa’nın en büyük 3 üreticisinden biri olan Wielton markasıyla yaptığımız bu mutabakatla Türkiye treyler ve semi treyler pazarında da hizmet vermeye başlayacağız. Bu sayede müşterilerimize tüm üst yapı tahlillerinde hizmet sunabileceğiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Cem Sultan Parkı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Nefes Kafe Açıldı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.