Trabzon son dakika 2023

Doğuş Teknoloji İşletmelere Geleceği Veri ile Tahmin Etme Gücü Sunuyor

Doğuş Teknoloji, akıllı teknolojiler alanındaki bilgi birikimi ve çok sayıda bölüme yönelik deneyimi ile data tahminleme tahlilleri alanında pek çok dala yarar sağlıyor. Firmanın bu alanda en son geliştirdiği tahlil, D-Board isimli performans ve data izleme platformu oldu. D-Board ile işletmelerin bugününü yakından izlemek, yarınlarını ise gerçeğe en yakın formda kestirim etmek mümkün. 

Yoğun rekabet ve dalgalanmaların daima olduğu iş dünyasında data idaresi ve gelecek iddiası her geçen gün daha kıymetli bir hale geliyor. Müşterilerinin data süreçlerini baştan sona, tesirli bir formda yönetebilmesini sağlayan eser ve tahliller geliştiren Doğuş Teknoloji, işletmelerin bilgilerini direkt takip edebildikleri, gelişmiş data tahminleme özellikleriyle dikkat çeken D-Board isimli performans ve data izleme platformunu duyurdu. 

 

“Odağımızda data ve bilgi tahminleme var”

Doğuş Teknoloji Datadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özcan Çavuş, her vakit müşterilerinin bilgi süreçlerini baştan sona yönetebilmesi vizyonuyla hareket ettiklerini ve odaklarında data ve yapay zeka ile yarar sağlama olduğunu söylüyor. Çavuş, “Veri idaresi ve analitiğinin her kademesini kapsayan tahlillerimizle müşterilerimize hangi dataların, hangi kalitede ve olgunluk düzeylerinde tutulması gerektiğine dair yol gösteriyoruz; böylelikle mevcut altyapılarıyla işletme gayelerini karşılamaları çok daha mümkün oluyor. Bu sayede müşterilerimiz, bilgi toplama ve depolama, ahenk sağlama (KVKK/GDPR), büyük bilgi tahlili, iş zekâsı (Business Intelligence) ve ileri analitik üzere alanlarda gereksinimlerine özel tahliller elde ediyor. Farklı etaplardaki data ihtiyaçları tek bir çatı altında birleştirilerek, verimlik artırılıyor ve iş kararları daha kesin ve dataya dayalı bir hale getiriliyor” diyor.

Veri tahminleme tahlillerinde gelecek öngörüleri ile zenginleştirilmiş raporlar sunarak klâsik iş zekâsı raporlamasının ötesine geçtiklerini belirten Çavuş, bu öngörülerin trendleri içererek, iş kararlarını daha evvel hiç olmadığı kadar bilgiye dayalı bir hale getirdiğini vurguluyor. 

İlginizi Çekebilir;  İş Bankası ve Solarçatı'dan güneş enerjisi santrali yatırımlarına destek

 

Anlık data ile sağlam gelecek stratejisi

İşletme kararlarının gerçekçi ve yanlışsız datalara dayalı olarak alınmasına imkan veren performans ve data izleme platformu D-Board, şirketlerin iş performansları ile temel performans göstergelerini (KPI) anlık görselleştirip tahlil edebiliyor. D-Board taşınabilir ve web orta yüzleri üzerinden üst idare ve saha takımları, şirketin anlık performanslarını izleyip, bilgiye dayalı stratejik kararlar alınmasına yardımcı oluyor. Şirket idaresine hem mevcut durumu net olarak görme, hem de data tahminleme özelliği ile geleceğe yönelik stratejilerini sağlam bir temele oturtma imkanı sağlıyor. Bu yaklaşım, rekabet avantajını artırma ve daha uygun kararlar alma konusunda şirketlerde fark yaratıyor.

Özcan Çavuş, veri tahminleme projelerinin gelecekteki olay, eğilim ve sonuçları öngörme yeteneği kazandırarak kritik karar alma süreçlerini güçlendirdiğini vurguluyor. Çavuş, “Bu projeler mevcut dataların tahlili ve makine tahsili yollarıyla gelecekteki mümkün senaryoları varsayım etmeye yardımcı olarak şirketlere amaçlarına ulaşmak için bilgiye dayalı sağlam bir yol haritası sunuyor. Bu sayede işletmeler, kaynakları daha tesirli yönetebildiği üzere riskleri azaltarak rekabet avantajı da elde edebilir pozisyona geliyor.  Bildiğiniz üzere müşteri sadakatinin artırılması da şirketler için kıymetli bir maksat haline geldi. Bu noktada Doğuş Teknoloji olarak müşteri davranışlarına yönelik data tahlili yoluyla yürüttüğümüz projelerde müşteri kayıplarının kıymetli ölçüde azaldığını gözlemlediğimiz süreçler tasarladık.

 

“Bugünü D-Board, geleceği bilgi tahminleme ile izliyoruz”

D-Board, anlık bilgi erişimi, data görselleştirme, tahlil panellerini özelleştirme, gerçek vakitli data güncelleme, bilgi güvenliği ve yetkilendirme üzere bir dizi özelliği ile dikkat çekiyor. Bilgi ve performans izleme platformu olarak çalışan D-Board, işletmelerin üst idaresi, iş ünitesi yöneticileri, pazarlama ve satış profesyonelleri, finans uzmanları ve operasyon yöneticilerini hedefliyor. 

İlginizi Çekebilir;  Mobil oyunda devrim: Razer Nexus 3.0

Doğuş Teknoloji’nin Türkiye ve küresel pazarlarda teknoloji geliştiren bir marka olduğunu vurgulayan Özcan Çavuş, “Pek çok dala teknoloji tahlilleri üreten bir firmayız. Bilgi tahminleme teknolojilerini otomotivden finansa, e-ticaretten güce, sanayiden inşaata, lojistikten sıhhate kadar pek çok bölümdeki müşterilerimizin muhtaçlıklarını karşılamak için kullanıyoruz. D-board, işletmelerin bilgilerini daima izlenmesine imkan veren bir yapıda. Farklı sektörel muhtaçlıklar doğrultusunda datalar düzenleniyor ve data varsayımı tahliline hazır hale getiriliyor. Data tahminlemede yarattığımız değerli iş çıktıları daima artıyor. Özetle, işletmelerin bugününü D-board, gelecekteki adımlarını ise bilgi algoritmalarıyla izliyoruz” diyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.