Trabzon son dakika 2023

”Dostlarla Akşam Yemeği” Haziran Sonuna Kadar Her Çarşamba House OF Performance HoP’ da

House of Performance (HoP)’ın kendi yapımı olan ve Genel Sanat Direktörü   İtina Yula’nın yönettiği, Müellif Donald Margulies’in yazdığı, Özge Borak, Ahmet Tansu Taşanlar, Derya Artemel ve Ümit Kantarcılar’ın oynadığı ”Dostlarla Akşam Yemeği” isimli oyun, 17 Mayıs’ta prömiyer yaparak epeyce ilgi gördü.  24 Mayıs ve 31 Mayıs sonrası Haziran sonuna kadar  Her Çarşamba HoP sahnesinde oynayacak oyun,  ileriki tarihlerde turneye çıkacak. 

Özge Borak, Ahmet Tansu Taşanlar, Derya Artemel ve Ümit Kantarcılar üzere çok güçlü bir oyuncu takımıyla oynanan  ”Dostlarla Akşam Yemeği” oyununda, iki yakın çiftten oluşan dört yakın arkadaşın yıllara dayanan dostluğunun içlerinden birinin eşine  ihanetiyle bozulmasını ve bütün istikrarlar değişirken, yaşadıkları bağın dev dalgaları ortasından boğulmadan çıkmayı başarıp başaramadıklarını  izliyorsunuz. 

Oyunun yönetmeni Özen Yula, “Kırklı yaşlarının başlarında iki çift olan Karen ile Gabe ve Beth ile Tom’un bu süreçte  hem birlikte  yaş almayı hem de gerçek manada büyümeyi deneyimleyecekleri” “DOSTLARLA AKŞAM YEMEĞİ” oyununu izlerken kendi dostluklarınızı, bağlarınızı de sorgulayacağınızı belirtti…

DOSTLARLA AKŞAM YEMEĞİ‘ nin dekor tasarımı Almila Altunsoy, ışık tasarımı Ayşe Ayter, müziği ise Yiğit Güçlü ve Yusuf Mirishli tarafından yapıldı. 17 Mayıs’ta prömiyerini yapan  “Dostlarla Akşam Yemeği” oyunu, 31 Mayıs’ta  ve Haziran sonuna kadar HoP’ta izleyici ile buluşacak. İleriki devirlerde turneye çıkacak olan oyunun biletleri Hop gişesi, Biletix, Biletinial ve web sayfaları üzerinden satın alınabilirsiniz..

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İBB Şehir Tiyatroları Açık Hava Yaz Oyunları Biletleri Satışa Çıkıyor

Yoruma kapalı.