Trabzon son dakika 2023

Dostum 500 Sporcuyu Ağırlayacak

Dostum 500 Sporcuyu Ağırlayacak

 

İnegöl Belediyesi Tabiat Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), hafta sonu 25 farklı kentten 500 atletin katılacağı Dostumcup Oryantiring Yarışına konut sahipliği yapacak.

İnegöl Belediyesi Tabiat Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Oryantiring Federasyonu iş birliğinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek Oryantiring Şampiyonasına mesken sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Federasyon takviminde de yer alan özel yarışlarda yurt içi ve yurt dışından sportmenler yer alacak.

25 VİLAYETTEN 500 ATLET KATILACAK

Dostumcup Oryantiring Müsabakası, 11-12 Kasım Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 2 gün gerçekleştirilecek. Cumartesi günü birinci yarışlar Çıkarı bölgesinde ormanlık alanda yapılacak. İkinci gün ise İshakpaşa camii ve Kapalı Çarşı bölgesinde gerçekleştirilecek. Dostumcup Oryantiring Müsabakası için 25 farklı vilayetten 50 kulüp toplam 500 atlet ile gayret edecek.

DÜNYA ŞAMPİYONU NOVİKOV’DA KATILACAK

Yurt içinden katılacak yarışların yanı sıra yurt dışından da Dostumcup Oryantiring Müsabakası için İnegöl’e gelecek atletler bulunuyor. Yarışta Dünya Şampiyonu Rus sportmen Valentin Novikov da yarışta uzunluk gösterecek. İki gün sürecek yarışların akabinde ödül merasimi ise Pazar günü Kent Müzesinde yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  "100. Yıl G3 Girişimcilik Zirvesi" düzenlenecek

Yoruma kapalı.