Trabzon son dakika 2023

Edremit’te sinekle 7/24 mücadele

Edremit Belediyesi vatandaşların yaz mevsimini sıkıntısız bir halde geçirebilmeleri için sinekle çaba çalışmalarına gece ve gündüz orta vermeden sıkı bir halde devam ediyor.

Edremit Belediyesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ortasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında halk sıhhatini korumak için etraf dostu ve en uygun sistemle sivrisinek ve haşerelere karşı tesirli bir halde ilaçlamaya devam ediyor. Park ve bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı takımlar tarafından toplam 47 mahallede kırsal merkez ayrımı yapmadan sinek, sivrisinek ve haşerelerin üreyebileceği sazlık ve sulak alanlar başta olmak üzere, çay ve derelerde, fosseptikler, yağmur suyu kanalları,  çöp konteynerlerinde 13 araçla ilaçlama gerçekleştiriliyor.

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, yaz mevsiminde vatandaşların rahat bir dönem geçirmeleri için çalışmalara devam ettiklerini söz ederek, “Altyapıdan, paklığa, park ve bahçe düzenlemelerinden sinekle gayrete kadar sağlıklı ve keyifli bir kent için çalışıyoruz. Turizm dönemi nedeniyle ağır yaşandığı kıyı mahallerimizden en uzakta ki kırsal mahallelerimize kent genelinde 7/24 vazifeye devam ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Altınyıldız Classics "Dünya Yaşasın Diye" platformunu BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ile güçlendiriyor

Yoruma kapalı.