Trabzon son dakika 2023

Efes Tarlası Yaşam Köyü Dünyaya açılıyor 

EFES TARLASI HAYAT KÖYÜ’NE “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BAYANIN GÜCÜ”  ZİYARETİ

TUI ve National Geographic iş birliğiyle gerçekleşen çeşit ile Avrupa’nın “VIP” ziyaretçilerine Efes Selçuk’un kıymetli destinasyonlarını tanıtılırken, Efes Tarlası Ömür Köyü’nün agro turizm açısından bir cazibe merkezi olarak dünyaya tanıtılması açısından değerli bir adım atıldı.

TUI tarafından yürütülen National Geographic Günübirlik Tipleri “Geçmişten Günümüze Bayanın Gücü”  Çeşidi kapsamında bir küme bayan ziyaretçi Efes Tarlası Hayat Köyü’nü ziyaret etti.

Kadının gücü, geçmişteki varlığı, günümüzdeki tesirinin anlatıldığı tıp Artemis Tapınağı’ndan başladı. Efes Tarlası Ömür Köyü’nde sürdürülebilir tarım uygulamalarının anlatıldığı cinste Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel de ziyaretçi bayanlarla bir ortaya geldi.  Efes Selçuk’un bir bayan kenti olduğunu ziyaretçilere anlatan Lider Ceritoğlu Sengel; “Efes Selçuk’un bir bayan kenti olması çok uzun bir sürece dayandığını belirterek; “Kybele’den Artemis’e, Artemis’ten Meryem Ana’ya, hatta dişi olduğuna inandığımız Küçük Menderes Havzası’ndan rahmetini alan topraklardasınız. Efes Tarlası Hayat Köyü üzere Köy Enstitüleri ruhu ile hayat bulmuş, çocuklardan başlamak üzere yetişkinlere kadar üretimi savunan, eğitimin sürekliliğine bağlayan bir yerde sizi ağırlamak çok keyifli” dedi.

Toprak Okulu, Tohum Merkezi, İsmail Hakkı Tonguç Tarım Müzesi, Köy Enstitüleri Anı Odası’nı gezen ziyaretçi bayanlara Efes Tarlası Ömür Köyü’nün bayan emeğine, sürdürülebilir tarım uygulamalarına, aile tarımına verdiği ehemmiyet ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Cankurtaranlar Hayat Kurtarıyor

Yoruma kapalı.