Trabzon son dakika 2023

Ege Üniversitesi Cumhuriyetin 100. Yılına “Türkiye Yüzyılı” mottosuyla hazırlanıyor

Ege Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyetinin 100’üncü Yılı Aktiflikleri kapsamında  ‘Türkiye Yüzyılı’ mottosu ile çok sayıda bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif projeye mesken sahipliği yapacak.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın başkanlığını yaptığı, farklı disiplinlerden akademisyenlerin misyon aldığı geniş iştirakli komite, çalışmalarını sürdürüyor. Komite üyeleri ile bir ortaya gelen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı maksatları ve vizyonu ile tam akredite, öğrenci odaklı araştırma üniversitemizde ‘Cumhuriyetin 100. Yılı’ aktifliklerine yönelik değerli çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda akademik ünitelerimizin yöneticilerinin yanı sıra farklı disiplinlerden akademisyenlerimizin de misyon yaptığı geniş tabanlı oluşturduğumuz komitemiz çalışmalarına devam ediyor.  İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül’de başlayacak olan etkinliklerimizi geniş bir tarih aralığında öğrencilerimiz, mensuplarımız ve paydaşlarımızın ağır iştirakiyle gerçekleştireceğiz” diye konuştu.  

 

“Ege, global seviyede tanınır saygın üniversitelerden biri”

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi, ülkemizin global seviyede tanınır, saygın üniversitelerden birisidir. Üniversitemiz, kurulduğu günden bu yana, eğitim öğretimden araştırma geliştirmeye, sosyo-kültürel ve sanatsal aktivitelerden ulusal ve milletlerarası projelere, bölgemizin ülkemizin ve insanlığın muhtaçlık duyduğu eser ve hizmetlerin geliştirilmesinden iş dünyasının taleplerine kadar her alanda değerli çalışmalar yürütmüş ve insan kaynağı yetiştirmiştir. 2020 yılında YÖKAK tarafından beş yıllık tam akreditasyon verilen birinci devlet üniversitesi olma başarısı gösteren üniversitemiz,  2021 yılında ise YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilmiştir. ‘Öğrencilerin Meslek Gelişimini En Faal Halde Destekleyen Üniversite’ mükafatını alan birinci ve tek üniversite olmanın gururunu yaşayan Ege Üniversitesi, programlarının yüzde 70’ini akredite etme başarısı göstermiştir” dedi.

 

 “Türkiye Yüzyılı’nı, bilimin yüzyılı yapmak için çalışacağız”

Öncü bir araştırma üniversitesi olarak Türkiye Yüzyılı’nı, bilimin yüzyılı yapmak için daha çok çalışacaklarını söz eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak “Üniversitemiz, tüm üniteleri, iç ve dış paydaşları ile birlikte başta bölgemiz ve ülkemiz olmak üzere insanlığa yarar sağlamak için topyekûn çalışmaya devam ediyor. Ege Üniversitesi olarak Cumhuriyetimizin ikinci asrına adım attığımız bu süreçte ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün maksat olarak gösterdiği muasır medeniyetler düzeyinin üzerine taşıyacak ve Türkiye Yüzyılı ideali ile kıymetli çalışmalara mesken sahipliği yapacağız. Üniversitemizin, dünyanın en seçkin üniversiteleri ortasına girmesi için ekosistemimizi güçlendirmeyi, milletlerarasılaşma çalışmalarımızı ve iş birliği ağımızı genişletmeyi sürdüreceğiz.   Gençlerimizi kıymetlerine bağlı,  azimli, donanımlı, çalışkan bireyler olarak geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Dokuz Eylül ve Harvard Üniversitesi'nden ortak proje

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.