Trabzon son dakika 2023

Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları yeni üyelerini bekliyor

Eğitim kalitesi akreditasyonla tescilli olan Ege Üniversitesinde öğrenciler, üniversite bünyesindeki 90’a yakın öğrenci topluluğu ile hem toplumsallaşıyor hem de alanlarına yönelik etkinliklere katılıyor. Öğrenci odaklılık konusunda ödüllü bir üniversite olan Ege Üniversitesinde, son 5 yılda bu topluluklara yapılan müracaat sayısı da dört kat artış gösterdi. Türkiye’nin en varlıklı öğrenci topluluğu yelpazesine sahip Ege Üniversitesinde; spordan sanata, bilimden toplumsal sorumluluğa kadar çabucak hemen her alana yönelik bir topluluk bulunuyor.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın misyona gelmesiyle tek çatı altında toplanan öğrenci toplulukları, yaptıkları etkinlikler ile hem toplumsal hem de mesleksel manada öğrencilerin gelişimine katkı sağlıyor. Topluluklar, TEKNOFEST üzere değerli etkinliklerde rekabetçi halde yarışıp, projelerini tüm Türkiye’ye sunma fırsatı yakalıyorlar. Hayvan hakları, tabiat ve yeşil, fotoğraf, karikatür, spor, iktisat, bilim, Yeşilay, aşı, sıhhat üzere pek çok alanda faaliyet gösteren toplulukların etkinliklerinin artırılması ismine her türlü dayanak ve kontrol faaliyeti üniversite idaresi tarafından sağlanıyor. Topluluklar tarafından düzenlenen meslek aktiflikleri ile mezun öğrencilere iş imkanı yaratılırken, her alanın ünlü ve uzman şahısları etkinliklere çağırılıp, öğrencilerle buluşturuluyor. Toplumsal sorumluluk kapsamında gerçekleştirilen projelerle ise öğrenciler, toplumla bütünleşerek birlik olma hissini yaşıyor. Topluluklar tıpkı vakitte öğrencilere etrafla ilişkilerini genişletme ve kendilerine daha fazla fırsat kapısı açma imkanı sunuyor.

Öğrenci toplulukları potansiyel öğrencilerin iştahını kabartıyor

Tercih periyotlarında öğrencilerin dikkat ettiği birçok etkenden birisi de üniversitelerdeki öğrenci toplulukların etkinlik oranı. EÜ Sıhhat, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki öğrenci toplulukları, tercih ve şenlik periyotlarında lise öğrencileri için stantlar kurarak, topluluklarının faaliyetlerini ve sunduğu imkanları anlatıyor. Ege Üniversitesi bünyesindeki öğrenci topluluklarının hem nitelik hem de nicelik olarak Türkiye standartlarının üzerinde olması ise tercih konusunda üniversiteyi bir adım öne çıkarıyor. 

İlginizi Çekebilir;  Ege Üniversitesi Uluslararası Arenada Yükselişini Sürdürüyor

Haber: Mehmet Bilge- Ayşe İrem Kihtir

Fotoğraf: Aslı Helvacı- Ceren Mintaş

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.