Trabzon son dakika 2023

Eğitime destek

Bornovalı öğrencilere eğitim dayanağı vererek, lise ve üniversite imtihanlarına hazırlamalarında dayanak olan Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BELGEM), yeni devir için hazırlıklarına başladı. 2023/2024 eğitim öğretim periyodunda verilecek olan kurslardan okul dışında diğer bir eğitim dayanağı alamayan 7-8-10-11 ve 12. sınıflar ile mezun öğrenciler yararlanabilecek. Kurslarda Matematik, Fen, Türkçe, Edebiyat, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce, İdeoloji ve Tarih olmak üzere 11 farklı branşta haftada 5 gün eğitim dayanağı sağlanacak.

 Danışmanlık desteği

Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi 2022/2023 devrinde Liselere Geçiş Sınavı’na  (LGS) giren Bornovalı çocuklara danışmalık hizmeti verecek. Haziran ayı sonunda açıklanacak olan sonuçlar sonrası imtihana giren tüm Bornovalı öğrenciler uzman eğitmenler eşliğinde gerçek tercihleri yapabilecek. Danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyenler Bornova Belediyesi’nin 0 232 999 29 29 numaralı sınırından dahili 4400 ve 4401’i arayarak bilgi alabilir.

Eğitime destek

2023/2024 eğitim devri için düzenlenen derslere dayanak kurslarından bu periyot 2 bin 500’e yakın öğrencinin yararlanmasını planladıklarını söz eden Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, “Uzman eğitmen takımımızla her vakit çocuklarımızın yanında olduk. Eğitime dayanak vermek önceliklerimizin başında geliyor.Bunun için projeler üretiyor ve tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bornovalıları çocuklarımızın EVRAKIM kurslarına katılarak başarılı sonuçlar almaları bizim için en büyük gurur olacak “dedi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Koray Aydın Parkı'nın altındaki Kalıcı İş Merkezi eğitim yuvası oluyor

Yoruma kapalı.