Trabzon son dakika 2023

Ekim ayında Kapadokya’nın Kalbini Koşarak Keşfedin

Dünyanın dört bir yanından gelen koşu tutkunlarını 14-15 Ekim’de Kapadokya’da buluşturan koşu şenliği Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2023 yılında 10.yılını kutlamaya hazırlanıyor

Olağanüstü doğal hoşlukları ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya’nın peri bacaları dolu vadileri ortasında masalsı atmosferinde geçen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, üç farklı parkuru ve eşsiz tecrübesi ile binlerce koşucuyu Kapadokya’da ağırlayacak. 

İlk düzenlendiği 2014 yılında 176 iştirakçi ile seyahatine başlayan ve giderek bir koşu şenliğine dönüşerek dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’nın masalsı atmosferinde buluşturan Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2023 yılında 10.yılını kutlama heyecanı yaşıyor.     

Uluslararası spor tertiplerindeki başarısıyla ülkemizin tanıtımına ve spor kültürünün yayılmasına öncülük eden Argeus Travel & Events tarafından Salomon’un isim sponsorluğunda klâsik olarak Ekim ayının üçüncü haftası Kapadokya’da düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 2023 yılında 14-15 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.  

Dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra-Trail® için koşucuların cappadociaultratrail.com adresinden 5 Ekim 2023 tarihine kadar kayıt olabileceği yarışa; 2022 yılında 80’e yakın ülkeden 2.224 koşucu katılmış, Türk koşucuların parkur rekorlarına imza attığı bir yıl olmuştu. 

İlk düzenlendiği 2014 yılında 176 iştirakçiyle seyahatine başlayan ve giderek bir koşu şenliğine dönüşerek dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’nın masalsı atmosferinde buluşturan Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2023 yılında 10.yılını kutlama heyecanı yaşıyor. Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 10. yılına özel kategoriler ve sürpriz mükafatlar ile Kapadokya’da koşu tutkunlarını karşılamaya hazırlanıyor. Pandemi periyodunda sıhhat çalışanları için uygulanan ve kayıtlarda her yıl bir meslek kümesi için yapılan %50 özel indirim; Cumhuriyetimizin 100.yılında kıymetli öğretmenlerimiz için uygulanıyor. 

Ayrıca bu yıl birinci sefer Cappadocia Team Games CMT ve CST parkurlarında 16-18 yaş kümesine yer verilirken, 23 yaş altı öğrenciler içinde tüm parkurlara %50 indirimli kayıt imkânı sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir;  Plajda heyecan sürüyor

Dünyaca ünlü şampiyon koşuculara Kapadokya’da mesken sahipliği yapan Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2023’in kategorileri şu halde olacak: 

  • Salomon Cappadocia Ultra-Trail®- 119 km
  • Salomon Cappadocia Medium-Trail®- 63 km
  • Salomon Cappadocia Short-Trail®- 38 km
  • Cappadocia Team Games Medium-Trail®- 63 km (Minimum 2’si bayan 6 kişilik takım) 
  • Cappadocia Team Games Short-Trail®- 38 km (Minimum 1’i bayan 3 kişilik takım)
  • Cappadocia Team Games CUT- 119® km (2 kişilik takım)

Mükemmel tertibi ile dünyanın en güzel Ultra-Trail yarışlarından biri olarak konumlanan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, tertibin sahibi Argeus Travel & Events ve isim sponsoru Salomon’un takviyeleri ile 10 yıldır patika koşuları branşının ülkemizde gelişimine de takviye olma misyonunu taşıyor. Kapadokya bölgesine dönem dışında inanılmaz bir turizm geliri oluşmasına katkı sağlayan tertip, her yıl memleketler arası koşu otoritelerinden tam not alıyor.

Ayrıca 12-15 Ekim 2023 tarihleri ortasında gerçekleştirilecek olan CUT EXPO, dünyadan farklı markaları hem koşucular hem de Kapadokya halkı ile Ürgüp merkezinde buluşturuyor. 

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, Kapadokya’nın harika doğal hoşlukları, eşsiz tarihi mirası ve kültürel dokusu ortasında koşmak isteyen herkesi 14-15 Ekim tarihlerinde Kapadokya’ya bekliyor. Yarışın kayıtları cappadociaultratrail.com  adresinden yapılabiliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.