Trabzon son dakika 2023

Emirates, Montreal uçuşlarına başladı

Emirates, Québec’in kültür başşehri Montreal’e birinci uçuşunu gerçekleştirerek Kanada’daki ikinci uçuş noktasına seferlerini başlattı. Emirates’in EK243 sefer sayılı uçuşu, 5 Temmuz 2023 Çarşamba günü VIP heyeti ve medya mensupları dahil 340 yolcuyla gerçekleşti.

Montreal’e yönelik yeni günlük seferler, Emirates’in Toronto’ya düzenlediği haftalık 7 uçuşa ek olarak havayolunun Kuzey Amerika ağını 14 uçuş noktasına; Amerika genelinde ise toplam 18 uçuş noktasına taşıyor. Yeni uçuş hizmeti; Lübnan, Hindistan, İran, Vietnam, Malezya, Tayland ve Güney Afrika üzere noktalardan Kanada’ya seyahat eden yolculara Dubai üzerinden irtibat imkanı sunuyor.

Dubai ve Montreal ortasındaki direkt uçuşların, iş ve tatil emelli seyahat edenlerin yanı sıra BAE’de yaşayan ve çalışan Kanadalılardan oluşan aile ve arkadaş ziyaretlerini de kapsayan farklı demografik kümelerin taleplerini karşılaması bekleniyor. Montreal’in bir dizi birinci sınıf üniversiteye konut sahipliği yapması nedeniyle yeni uçuş noktasının Orta Doğu, Batı ve Orta Asya ile Uzak Doğu’dan gelen öğrenciler ortasında son derece tanınan olması bekleniyor.

Uçaktaki Emirates yöneticileri ortasında; Ticari İşler Lideri Adnan Kazım; Amerika Bölgesi Ticari Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Salem Obaidalla; ve Aeropolitik ve Sanayi İşlerden Sorumlu Lider Yardımcısı David Broz yer aldı. Heyeti uğurlamak üzere havalimanında Kanada’nın BAE Büyükelçisi Radha Krishna Panday de hazır bulundu.

Kaptan Talal Al Hammadi (BAE vatandaşı), Kaptan David Reny (Kanada vatandaşı), Yardımcı Pilot Omar Alhammadi (BAE vatandaşı) ve Yardımcı Pilot Veljko Veljovic (Kanada vatandaşı), Emirates’in birinci Montreal uçuşuna liderlik ettiler.

Emirates’in günlük seferleri First Class’ta sekiz özel süit, Business Class’ta 42 yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta 300’den fazla geniş koltuk içeren üç sınıflı Boeing 777-300ER model uçak ile gerçekleşecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

Yoruma kapalı.