Trabzon son dakika 2023

Engelli bireyler için ortak proje

Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Kemer Belediyesi, engelli bireylerin gelişimleri ve toplumsal hayata daha fazla adapte olması için ortak proje başlattı.

ABB Toplumsal Hizmetler Uzmanı Filiz Küle Öğüt ile Kemer Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürü Özden Sayındaş öncülüğünde başlatılan proje kapsamında engelli bireylere spor, çeşitli aktiviteler ve yoga eğitimi veriliyor.

Haftanın bir günü ABB Çamyuva Hizmet Binası’nda yapılan proje kapsamında Kemer Belediyesi Psikoloğu Sevilay Bozkaya engelli bireylerle sohbet edip his çalışması yapıyor. Kemer Belediyesi Yoga Eğitmeni İkram Günay da engelli bireylere spor yaptırıp çeşitli aktivelerle eğlenmelerini sağlıyor.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Kemer Belediyesi olarak ‘Her insanın bir engelli adayı’ olduğu şuuruyla hareket ediyoruz. Engelli bireylere her türlü dayanağı veriyoruz ve vermeye devam ediyoruz. Çeşitli projelerle onların yanında yer alıyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa bir proje yaptık. Haftanın bir günü engelli bireylerimizin gelişimlerini sürdürmek ve toplumsal hayata daha fazla adapte olmalarını sağlamak için çeşitli aktivitelerle onları yalnız bırakmıyoruz. Emeklerinden ötürü ABB Toplumsal Hizmetler Uzmanı Filiz Küle Öğüt ile Kemer Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürü Özden Sayındaş’a teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yemeksepeti, Türkiye'nin Dondurma Tüketim Verilerini Açıkladı

Yoruma kapalı.