Trabzon son dakika 2023

Evgeny Grinko kapalı gişe konserlere devam ediyor!

Gain Medya Ana sponsorluğunda 9 Mart’ta Şiddetli PSM sahnesinde unutulmaz bir konser daha vermeye hazırlanan Evgeny Grinko’nun konser biletleri şimdiden tükenmek üzere.

Son vakitlerde Türkiye’de en çok dinlenen ve konserleri büyük istek gören dünyaca ünlü piyanist Evgeny Grinko, ağır istek üzerine yine Türkiye’ye geliyor. Besteleri milyonlarca kişi tarafından dinlenen, dinleyicilerini düşsel seyahatlere çıkaran usulüyle müzikseverlerden ağır ilgi gören Evgeny Grinko, 9 Mart’ta Gain Medya ana sponsorluğunda Güçlü PSM Turkcell Sahnesinde, uzun müddet hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza atacak.

BWO Entertainment tertibiyle Güçlü PSM’de müzikseverler ile buluşacak olan Evgeny Grinko, Youtube’da 45 milyon sefer dinlenen ve müzik listelerini alt üst eden “Valse” bestesinin yanı sıra “Jane Maryam”, “Serenade” ve “Once Upon A Time” üzere eşsiz yapıtlarını de seslendirecek.

Besteci ve piyanist kimliğinin yanı sıra konserlerinde gitar ve davul performansları da büyük ilgi gören Evgeny Grinko, Güçlü PSM konserinde müzikseverleri yeni sürprizleriyle şaşırtacak.

Satışa çıktığı andan itibaren süratle tükenen Evgeny Grinko’nun biletlerine biletix ve Passo’dan ulaşabilirsiniz.

EVGENY GRINKO:

1984 yılında Rusya’nın Jukovski isminde küçük bir yerleşim yerinde doğan Evgeny Grinko, farklı müzik mesleği ile karşımıza çıkıyor. Gençlik yıllarında punk rock biçiminde müzik yapan kümelerde davul çalan ve birinci bestesini 16 yaşında üyesi olduğu punk kümesi için yapan Grinko, çeşit değişikliği kararıyla klasik müziğe yöneliyor.

22 yaşında piyano ve klasik müziğe ilgi duyan ve bu yaşlarda piyano çalmayı öğrenen müzisyen tıpkı vakitte ileri yaşlarda enstrüman eğitimi almak konusundaki ön yargıları da bir kere daha yıkmış oluyor. Evgeny Grinko’nun müzik biçiminde bu kadar esaslı bir dönüşüm yapmasının önünü açan en bariz mevzulardan biri Joy Division’un ‘Love Will Tear Us Apart’ müziğini bir ordu bandosu için yine düzenlemesi. Bu düzenleme onun için adeta bir dönüm noktası diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;  KO-MEK Dilovası ilçe sergisi açıldı

Grinko, bu yeni müzik stilini benimsemesinin bir öteki sebebi olarak Tiny Mouse Tales albümü için, “Plaktan duymaya alıştığım kimi eski masalların atmosferini tekrar yaratmaya çalıştım” diyor.

Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesi bulunan Evgeny Grinko’nun en tanınan bestesi tıpkı vakitte birinci görüntü klip müziği olan Valse …

Boş bir toprakta ağzında sigarası ile piyano başında olabildiğince doğal çekilen klip, 23 milyona yakın izlenme oranına sahip. Klibin kıssasına gelince piyano başında deneme yaparken direktörün kayda girdiğini ve planladıklarının bilakis o kaydı klipleştirmeye karar verdiğini aktaran Grinko, klip bitene kadar sigara içmek zorunda kalmış. 

Grinko’nun yapıtlarında edindiği farklı müzik tecrübelerinin ve yaşadığı coğrafyanın izlerini gözlemleyebiliyoruz. Sanatkarın “Morning in Pripyat” müziği Kuzey Ukrayna’da yer alan Pripyat kentini anlatıyor. 70’lerde Çernobil Nükleer Santrali için inşa edilen kent 1986’da Çernobil patlamasından ötürü boşaltılmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.