Trabzon son dakika 2023

Garanti BBVA Leasing ve ACS Enerji’den GES projeleri için iş birliği

Garanti BBVA Leasing ile ACS Güç güneş gücü alanında iş birliği protokolü imzaladı. İş birliği kapsamında ACS Enerji’nin GES projelerine yatırım yapmak isteyen müşterileri Garanti BBVA Leasing’in avantajlı finansman paketlerinden yararlanma imkanı elde edecek. Her iki kurumun bölümlerindeki bilgi ve deneyimleriyle güneş gücü alanında yatırımcılara özel sürdürülebilir finansman takviyesi sağlamak gayesiyle gerçekleştirdiği bu protokol sayesinde, yenilenebilir güce yatırım yapacak firmalara kolay ve özel tahliller sunulacak.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Selahattin Güldü “Garanti BBVA Leasing olarak, sürdürülebilirlik anlayışımız doğrultusunda yenilenebilir güç yatırımlarında faal rol alma gayesiyle hizmet veriyor ve bu alanı finanse etmek istediğimiz ana bölümlerden biri olarak görüyoruz. Ülkemizin giderek artan güç gereksinimini göz önüne aldığımızda yenilenebilir güç kaynaklarının hem ekonomimiz hem de etrafımız için ne kadar kıymetli olduğunun şuurundayız. Bugüne kadar güneş gücü alanında 270 milyon doları aşan 300 MW üzerinde yenilenebilir güç yatırımına finansman sağladık. 2023 yılının birinci çeyreğinde yeşil güç yatırımlarının finansmanında pazar hissemizi %15,5’e çıkardık. Bu alandaki gücümüzü bölümün öncü şirketleriyle gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle artırıyoruz. Bu kapsamda, bayan girişimciliğinin de gurur verici bir örneği olan ACS Güç ile gerçekleştirdiğimiz protokolün faaliyetlerimize kıymetli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve toplumsal gelişim için bayanların iktisada etkin iştirakini önemsiyor ve destekliyoruz. Sürdürülebilir bir dünya için güç üretimi içerisinde yenilenebilir güç kaynaklarının hissesinin artması gerektiğine inanıyor, yaygın hizmet ağımızla tüm müşteriler için güç finansmanı deyince akla birinci gelen leasing şirketi olmak istiyoruz.” dedi.

Garanti BBVA Leasing ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden ötürü keyifli olduklarını belirten ACS Güç Kurucusu Aysun Aktaş Akdoğan ise “İmzaladığımız protokolle yatırımcılar finansal dayanağa daha kolay ve muteber bir halde ulaşabilecek. Karşılıklı kazanç imkânlarını geliştirecek ve ülke iktisadına katkı sağlayacak bu iş birliğiyle, kesim için kıymetli bir adım atmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm adımları sürdürülebilir tahliller yaratmak ve yenilenebilir güce ulaşımı kolaylaştırmak için atıyoruz. Müşterilerimizi mutlu edecek finansman tahliller sunmak, güneş gücü kesimini geliştirmek ve aydınlık yarınlara ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. ” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Zorlu Enerji, Zorlu Yenilenebilir Enerji Şirketi için Halka Arz Çalışmalarını Başlattı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.