Trabzon son dakika 2023

Gebze’de özel bireyler için çok yönlü merkez

Çalışmaları ağır bir formda devam eden Gebze Manisiz Hayat Merkezi’nde kaba inşaat çalışmaları yılsonunda tamamlanacak

 

Gebze’de özel bireyler için çok istikametli merkez

 

Özel bireyleri her yerde ve her vakit destekleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, onların toplumsal hayata iştirakini kolaylaştıracak yatırımları birer birer hayata geçiriyor. Gebze Millet Bahçesi içerisinde 6 bin 751 metrekare inşaat alanına sahip Gebze Manisiz Hayat Merkezi, Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı’nın yönetiminde ağır bir tempoda devam ediyor. Özel bireylerin toplumsallaşması ve gelişimleri için inşa edilen yapı, hem engelli vatandaşlarımızın günlük ömür maharetlerini kazanacakları hem de özel yeteneklerini sergileyebilecekleri çok istikametli bir merkez olacak.

 

TUĞLA DUVAR İMALATLARI

Epeyce ilerleme kaydedilen ve yılsonu prestiji ile kaba inşaat çalışmalarının tamamlanması planlanan merkezde bodrum katta dolgu imalatı yapılıyor. Yer kat C, D, F blokta ytong ve tuğla duvar imalatı devam ediyor, E blokta taban kat döşeme betonu dökülüyor ve H blokta temel demir imalatı devam ediyor. Bahçe duvarları betonarme duvar imalatları sürdürülürken 1. kat tuğla ve gaz beton taksimatına başlandı.

 

ENGELSİZ ÖMÜR MERKEZİ’NDE YOK YOK

Yapının 2 bin 930 metrekare olarak planlanan taban katında engelli bireylerin kendilerini geliştirebilecekleri, ilgi duydukları ve yetenekli oldukları alanlarda eğitim almalarını sağlayabilecek atölyeler yer alacak. Buna nazaran 5 adet otizm küme eğitim odası, 7 adet otizm ferdi eğitim odası, his bütünleme odası, psikiyatri, oyun odası, uygulama konutu, bilişim ve fotoğraf atölyesi, el sanatları atölyesi, okuma ve oyun atölyesi, dans atölyesi, müzik-mutfak atölyesi, erkek-kadın hidroterapi havuzu (2 adet havuz güvertesi), 2 adet gündüz bakım odası, 3 adet erken çocuk ferdî odası, oyun odası, duyu bütünleme odası, erken çocuk küme odası ve 2 adet uyku odası engelli bireylere hizmet verecek.

İlginizi Çekebilir;  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke'yi Modern Bir Otogara Kavuşturuyor

 

AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI ATÖLYESİ

2 bin 594 metrekareden oluşan 1. katta ise spor salonu, bay-bayan-engelli soyunma duş, mescit, aile danışmanlığı, psikiyatrı, toplantı odası, arşiv, 4 adet ferdi derslik, yemekhane, mutfak atölyesi, idari işçi, aile eğitim ünitesi, idari sorumlu, elektrik odası, öğretmenler odası, akıl ve zekâ oyunları atölyesi, 5 adet derslik, çok hedefli salon, kütüphane ve ferdi derslikler yer alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.