Trabzon son dakika 2023

Gemlik Belediyesi, Dünya Diyabet Günü’nde Gemliklilerin kan şekerini ölçtü.

Gemlik Belediyesi’nden diyabet farkındalığı

  Gemlik Belediyesi, Dünya Diyabet Günü’nde Gemliklilerin kan şekerini ölçtü.

  Gemlik Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü takımları, Dünya Diyabet Günü’nde farkındalık oluşturmak hedefiyle çarşı meydanında fiyatsız şeker ölçümü gerçekleştirdi. Yaklaşık 500 bireye şeker ölçümü yapılırken binlerce bilgilendirici broşür Gemliklilere dağıtıldı.

  Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’ın misyona  gelir gelmez birinci icraatlarından birinin de sıhhat takımı kurmak olduğunu söz eden Gemlik Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürü Dr. Veteriner Doktor Hakan Uğur, bu grup sayesinde vatandaşa çok sayıda sıhhat hizmetini verebildiklerini tabir belirtti.

  Şeker hastalığının her yaş kümesinde görülebildiğini belirten Gemlik Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürü Dr. Veteriner Tabip Hakan Uğur, “Kentlerdeki sıhhatsiz ömür, fizikî aktivitenin azalması üzere nedenler diyabeti tetiklemektedir” dedi. Diyabetin böbrek, kalp, hudut hastalıkları ile görme kaybına neden olduğunu belirten Uğur, “Kan şekerini süratle yükseltmeyen baklagil ve tahılları tüketmeli, yalnızca karbonhidrat değil, protein içeren süt, yoğurt, yağsız et eserleri, tavuk ve balık üzere besinler tüketmeliyiz. Gerçek beslenerek ve hareket ederek diyabetten korunabiliriz” biçiminde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Sabancı'nın 'kanatlandıran' girişimcilik programında ikinci dönem başladı

Yoruma kapalı.