Trabzon son dakika 2023

Gençlik için örnek işbirliği

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Ukrayna’nın “2025 Avrupa Gençlik Başkenti” unvanını kazanan Lviv kentinden gelen heyeti ağırladı. İzmir’de gençler için yürüttükleri çalışmaları anlatan Lider Tunç Soyer, 2026 Avrupa Gençlik Başşehri adayı İzmir için iki kent ortasındaki işbirliğinin değerine dikkat çekti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “2025 Avrupa Gençlik Başkenti” unvanını kazanan Ukrayna’nın Lviv kentinden gelen heyeti makamında ağırladı. Bu yıl “gençlik” teması ile düzenlenen 92. İEF’ye katılmak ve 2026 Avrupa Gençlik Başşehri adayı İzmir’de gençlere yönelik çalışmalarını incelemek için kente gelen heyete teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Avrupa Gençlik Başşehri unvanı kazanan bir kent olarak biz de sizlerin tavsiyelerinizi almak isteriz” dedi. 
Lviv Kent Kurulu Belediye Başkanlığı Dış Bağlar ve Tanıtım Ofisi Dış Alakalar Daire Lideri Iryna Dzhyhovska, “Lviv olarak İzmir’e birinci resmi ziyaretimiz. Her türlü işbirliğine açığız” dedi. Lviv – Avrupa Gençlik Başşehri 2025 Ofisi Müdürü Maria Pihura ise, “Belediyenizin gençlik merkezlerini gezdik ve çok etkilendik. Gençlik konusundaki çalışmalarınızı inceledik. Biz de sizi kentimizde ağırlamak isteriz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Personel İle Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi

Yoruma kapalı.