Trabzon son dakika 2023

GÖLMEK kurslarına kayıtlar başlıyor

Eğitim halkasını her geçen yıl genişleten Gölcük Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları, 22 kurs merkezinde faaliyete geçeceği yeni periyot için kayıt süreçlerine başlıyor.

Gölcük Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (GÖLMEK), her yıl olduğu üzere bu yılda çok sayıda branşta eğitime devam edecek. Geçtiğimiz yıl büyük ilgiyle 2154 kişinin eğitim gördüğü GÖLMEK’te, 2023-2024 Eğitim–Öğretim devri için kayıtlar süreçleri 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. GÖLMEK; yeni periyotta 22 kurs merkezinde, 21 branşta, 65 usta öğretici ile eğitim verecek.

 

22 KURS MERKEZİNDE EĞİTİMLER VERİLECEK

GÖLMEK Kursları; Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, İhsaniye Toplumsal Merkezi, İhsaniye Kurs Merkezi, Yazlık Mahalle Konağı, Hisareyn, Hisareyn Karaköprü, Şirinköy Kızılay, Ergüder Sitesi, Yeni Mahalle Konağı, Çiftlik Uydu Kent, Çiftlik İlkokulu, Piyalepaşa Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Örcün, Değirmendere Kültür Merkezi, Değirmendere Spor Salonu, Üst Değirmendere Mahalle Konağı, Değirmendere Yalı Meskenleri,Topçular, Halıdere, Ulaşlı, Çiftlik Kültür Merkezi kurs merkezlerinde hizmette olacak.

 

HANGİ BRANŞLARDA EĞİTİM VAR

Talebe nazaran açılacak kurslar ise; Türk Mutfağı, el nakışı, el örgüsü, mefruşat, giysi, iğne oyası, ahşap boyama, makine nakışı, el sanatları, kırkyama, örgü-oyuncak üretimi, rölyef, sınır tezhip, kitre bebek, keçe sürece, katı, deri sürece, dekoratif kutu üretimi, pasta imali, step-plates, aerobik ve cilt bakımı branşlarında olabilecek.

 

GÖLMEK HALKASI GENİŞLİYOR

Eğitim halkasını her geçen yıl genişleten GÖLMEK, yeni kurs merkezlerini faaliyete alarak branş yelpazesini de büyütüyor. Bu kapsamda Çiftlik Kültür Merkezi ve Değirmendere Yalı Evleri’nde iki yeni kurs merkezini yeni periyotta faaliyete geçecek. Kurs merkezlerinde; , çizgi tezhip, kitre bebek, keçe sürece, katı, deri sürece, dekoratif kutu imali, giysi ve mefruşat eğitimleri verilecek.

 

KURS MÜRACAATLARINI BAŞLIYOR

İlginizi Çekebilir;  Türkiyenin en hızlı büyüyen ilaç firması Humanıs, cphı fuarında 2030 vizyonunu açıkladı

Kurslara katılmak isteyenler, 0 262 412 88 47 nolu telefondan kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.