Trabzon son dakika 2023

Harran Üniversitesi’nde Milli Sporcular Yetişmeye Devam Ediyor

Harran Üniversitesi Vücut Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bünyesinde hem öğrenci hem de vilayet genelinde yetenekli sportmenler tespit edilip Ulusal Ekip takımına atlet yetiştiriliyor.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ulusal sportmenlerin adresi oldu. Yüksekokul sayesinde bugüne kadar çok sayıda Harran Üniversitesi öğrencisi ve Şanlıurfalı yetenekli sportmenler yetiştirilip Ulusal Grupta yer alması sağlandı.

BESYO Müdürü Doç. Dr. Yakup Aktaş’ın koordinesinde kurulan grup; vilayette, bölgede ve ülkemizde büyük başarılara imza atarak Türkiye Şampiyonasına kadar yükseldi.

Şanlıurfa’lı Atletler Ulusal Gruba Damgasını Vurdu

BESYO’nun dayanaklarıyla yetiştirilen atletlerden daha evvel 8 artık ise 3 atlet olmak üzere toplam11 atlet Ulusal Ekibe kazandırıldı.

 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yakup Aktaş, “Harran Üniversitesi ve Gençlik Spor Bakanlığı’nın başlattığı Şanlıurfa’da voleybol alt yapısı oluşturma projesinde şu ana kadar toplam 11 atletimiz erkek ulusal kadro gelişim kamplarına katıldı. Bu yıl da Şanlıurfa Valiliğimiz, Ulusal Eğitim Vilayet Müdürlüğü ve Şanlıurfa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile koordineli bir biçimde çalışarak İzmir’de yapılan Türkiye finallerine katılmayı başardık.

Milli Kadro altyapısına bu sene seçilen atletlerimiz M. Berzan Müellif, Ahmet Aktaş ve İbrahim Aslan Çiftçi isimli şimdi mesleklerinin başındaki üç atletimizi ve onları şampiyonalara en güzel halde hazırlayan antrenörlerimizi kutluyor, mesleklerinde kaç muvaffakiyetler diliyorum. Bu uzun soluklu ve sabır isteyen süreçte dayanağını bizden hiçbir vakit esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’na her türlü katkı ve takviyelerinden ötürü teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: HRÜ Kurumsal Bağlantı Koordinatörlüğü

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Geleceğin Milli Yüzücüleri Aliağa'da Atatürk İçin Kulaç Attı

Yoruma kapalı.