Trabzon son dakika 2023

”Himmet Çiçek” yeni albümüyle coşturacak!

Müziğe küçük yaşlarda bağlama çalarak başlayan Uşaklı sanatçı ”Himmet Çiçek”; topraklarımızın ezgilerini kültürümüze ilişkin harika melodilerle süsleyerek ”Tarzımız Angara” albümü ile sevenleriyle buluştu.

Albümde yer alan; ”Fıttır Gitsin, Taşınabilir Aşklar, Kaldır Kolları Havaya, Gidelim mi?, Aşkımız Destan Olsun” ismini taşıyan müziklerin kelamı ve müziği sanatkarın kendisine ilişkin olurken, mix, mastering ve aranje çalışmalarını ise İlker Aydın üstlendi. Cefayı da, sefayı da en naif haliyle lisana getiren albümdeki müzikler dinleyicisinde coşku uyandırarak kalbine dokunacak.

Şarkı kelamı ve beste çalışmalarına 2013 yılında başlayan tıpkı vakitte müzik öğretmeni olan ”Himmet Çiçek”in Sünnet Kınası ismini taşıyan müziği Show Tv’de yayınlanan “Çukur Dizisi”nin 120. kısmında “Kobra Murat” tarafından yorumlanmış ve büyük beğeni toplamıştı.

Türk halk müziği, pop müzik ve alternatif müzik çeşitlerinde müzikler yazan sanatçı; Haziran 2020’de birinci albümü “Gönül Sensin Yârim Benim” ismiyle dinleyicisiyle buluşmuş, Aralık 2022’de ise “Yeni Yıl Şarkısı” isimli birinci single çalışması ile yoluna devam etti…

Uzun yıllar oyun havası deyince birinci akla gelecek albümlerden olmaya aday ”Tarzımız Angara” yalnızca kendi yöresinde değil ülke genelinde yediden yetmişe herkesi oynatacak.

Her yörenin başka bir lezzeti olduğunu lisana getiren ve bu kere Ankara havalarıyla dinleyicisiyle bir ortaya gelen ”Himmet Çiçek”in titizlikle hazırlanan, mayasında önemli bir ihtimam ve emeğin olduğu yeni albümü ”Tarzımız Angara” tüm dijital platformlarda yayında!

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Eypio & Didar'dan Yeni Şarkı "Vurgun"

Yoruma kapalı.