Trabzon son dakika 2023

HUAWEI Finlandiya’daki Yeni Sağlık Laboratuvarı ile Sektörü Güçlendiriyor

HUAWEI Finlandiya’daki Yeni Sıhhat Laboratuvarı ile Kesimi Güçlendiriyor

 

Geçen ay Barselona’da düzenlenen Fashion Forward lansmanında HUAWEI’nin en son giyilebilir teknoloji inovasyonunu gördüğümüzü düşündüğümüz anda, HUAWEI giyilebilir eser stratejisiyle bir sonraki adımını attı bile. Başka markalar birbiri arkasına parlak yeni eserler piyasaya sürmek için çabalarken, HUAWEI bunun yerine giyilebilir teknoloji inovasyonunu ilerletmek için Finlandiya’nın Helsinki kentinde yeni bir araştırma laboratuvarı kurdu. Bu alışılmadık bir atak üzere görünse de markanın giyilebilir eserlerinin kalitesine ve kullanıcı tecrübesine olan bağlılığını gösteren sağlıklı bir adım.

En yeni akıllı saati HUAWEI WATCH GT 4, HUAWEI Health Lab tecrübesinin ayrılmaz bir kesimi olacak ve kullanıcılara saatin çeşitli özelliklerini ve yükseltilmiş algoritmalarını deneyimleme fırsatı verecek. Saat, piyasaya sürüldüğünden bu yana ileri görüşlü tasarım özellikleriyle övgü alırken, laboratuvarın araştırma imkanları, Stay Fit kalori izleyicisinden en yeni TruSport fonksiyonlarına kadar saatin gelişmiş sıhhat ve fitness izleme özelliklerini öne çıkaracak.

 

20’den Fazla Spor Tipini Kapsayan Dünya Standartlarında Araştırma Ekipmanı

Çin’de Xi’an ve Songshan Lakes’de iki başarılı Sıhhat Laboratuvarının kurulmasının akabinde, HUAWEI’nin akıllı giyilebilir Ar-Ge takımı araştırma eforlarını globalleştirmeyi planlamaya başladı. Avrupa’da bir HUAWEI Sıhhat Laboratuvarı planları birinci olarak HUAWEI’nin Ipsos ile işbirliği içinde bölge genelinde 8.000 iştirakçiyle gerçekleştirdiği ve Avrupalıların büyük bir kısmının (ankete katılanların %91’i) sıhhatle ilgili ömür stillerinin en az bir tarafını güzelleştirmek istediğinin ve Avrupalıların %50’sinin fizikî uygunluk düzeylerinden mutlu olmadığının ortaya çıktığı bir anketle başladı.

Finlandiya’daki laboratuvarda tekerlekli sandalye sporlarını da içeren çok işlevli bir koşu bandı, derinlemesine koşu istatistikleri için aletli bir koşu bandı, çeşitli cross-trainer ve kardiyo antrenman ekipmanlarının bulunduğu bir açık spor salonu alanı, gelişmiş bir kayak simülatörü ve zıt akımlı bir havuz bulunmaktadır; bunların her biri Avrupalı kullanıcıların tanınan spor ilgi alanlarıyla uyumludur. Statista tarafından yayınlanan bir ankette, en üst sıralarda yer alan sporlardan kimilerinin koşu, kayak, bisiklet ve yüzme olduğu ortaya çıktı. 20’den fazla spor kısmını kapsayan Health Labs’in birçok istasyonunda, acemi ya da profesyonel Avrupalı kullanıcılar fitness yeteneklerini test edebilecek ve geliştirebilecekler.

İlginizi Çekebilir;  Canik'te Taleplere Etkin ve Hızlı Çözüm 

 

Özellikle kayak simülatörü ve karşıt akıntı havuzu, makinelerin şartlarının gerçek hayattaki ortam şartlarını taklit etmesini sağlayan özelliklere sahiptir. Örneğin kayak simülatörüne ayarlanabilir sürat, eğim ve interaktif rotalar ve direkler eklenirken, aksi akıntı havuzuna ayarlanabilir sıcaklık, kalite ve 350 m3/saate kadar akım debisi üretebilen dinamik su jetleri eklenerek performansı optimize eden “sonsuz” bir uzaklık yaratılıyor.

 

HUAWEI’nin En Gelişmiş Akıllı Saat Teknolojilerinin HUAWEI WATCH GT 4 ile Entegre Edilmesi

HUAWEI WATCH GT 4, yakın vakitte piyasaya sürülmesinin akabinde üst seviye dizaynları ve gelişmiş sıhhat izleme özellikleriyle büyük övgü topladı. Fakat bu iki istikameti üzerinde bu kadar çok durulurken, saatin fitness izleme yeteneklerini de kanıtlama vakti gelmiş üzere görünüyordu. HUAWEI Sıhhat Laboratuvarı, saatin spor fonksiyonlarını test etmek için eksiksiz bir fırsat sunuyor.

Laboratuvar, Stay Fit kalori izleyici, geliştirilmiş bütünsel aktivite kıymetlendirme özellikleri Activity Rings ve 100’den fazla spor moduna sahip bilimsel tabanlı bir fitness çerçevesi olan TruSport üzere yeni tanıtılan özellikleri içeren günlük araştırma oturumları için HUAWEI WATCH GT 4’ü kullanacak.

Aslında TruSport, Finlandiya topraklarında, HUAWEI tarafından kurulan Helsinki Araştırma Merkezi’nde oluşturuldu. Bilimsel spor idare sistemi, azamî oksijen alımı, kalori, aerobik/anaerobik idman basıncı, idman yükü, toparlanma mühleti, performans kestirimi ve insan hareketi altında gerçek vakitli performans üzere yedi ana spor fizyolojisi göstergesini makul deşifre edebiliyor. Bu istatistikler sayesinde TruSport, kullanıcıların koşu kabiliyetini ölçebilir, idman datalarını kaydedip tahlil edebilir, şahsileştirilmiş idman teklifleri ve idman planları sunabilir ve kullanıcıların bilimsel bir spor ve sağlıklı bir ömür biçimi sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Öte yandan, kalori algılama özelliği Stay Fit, kalori alımına ve yakımına nazaran güç harcamasının doğruluğunu artırmak için bir AI algoritması kullanır. Ayrıyeten, HUAWEI’in en şimdiki TruSeen 5.5+ kalp atış suratı izleme teknolojisi tarafından destekleniyor ve bu da kesimde kullanılan ana akım algoritmalara kıyasla daha yüksek bir kalori izleme doğruluğu getiriyor. Aktivite halkaları ile birlikte, Laboratuvardaki iştirakçiler her eğitim bölgesinde gerçekleştirdikleri aktivite düzeyini kolay kolay takip edebilir, onlara ilerlemelerinin gerçek vakitli istatistiklerini verir ve performanslarını yerinde değerlendirmelerine imkan tanır.

İlginizi Çekebilir;  İzmir Taş Duvar Satranç Kulübü 2024'te de Süper Lig'de!

 HUAWEI WATCH GT 4, HUAWEI Sıhhat Laboratuvarı’nda insan kardiyopulmoner kapasitesini (maksimum O2 hacmi) pahalandırmak için de kullanılıyor, bu da araştırmacıların spor performansını daha bilimsel olarak değerlendirmelerine ve hatta antrenman güvenliğini artırmak için insan spor yeteneğini daha yanlışsız bir halde puanlamalarına imkan tanıyacak.

 

Spor Bilimi ve Giyilebilir Teknolojinin Araştırma Odaklı Geleceği

Genel olarak HUAWEI Sıhhat Laboratuvarı, yalnızca HUAWEI’nin gelecekteki yenilikleri için değil, bir bütün olarak kesim için de güzel haber manasına geliyor. Laboratuvar, HUAWEI’nin spor bilimleri araştırma programlarını geliştirmek için bölgedeki lokal ve bölgesel kurumlarla simbiyotik iştirakler kurması için bir yol sağladı ve HUAWEI, akıllı saat teknolojilerini araştırma yapmak için ana araç olarak sağlayan bir sanayi ortağı olarak hareket ediyor.

Şirket, laboratuvarlarında ve gelecekteki akıllı giyilebilir aygıtlarında engelli sporları algılama algoritmaları geliştirmek emeliyle Avrupa’da engelli sporları konusunda uzmanlaşmış kurumlar ve uzmanlarla paydaşlık kurmayı planladığını tabir etti. Bu başarılı bir biçimde ilerlerse, spor kesiminde kapsayıcılığı artırabilir ve akıllı saat pazarındaki mevcut bir boşluğu doldurabilir.

Devam eden kardiyovasküler sıhhat araştırma iş birliklerinin yanı sıra HUAWEI, sıhhat araştırma iştiraklerini daha fazla Avrupa sıhhat enstitüsüne genişletmek için de çalışıyor. Bu, temel olarak, tescilli kan şekeri fraktal boyut algoritmaları aracılığıyla kullanıcılara hiperglisemi riskinin erken tanımlanmasında yardımcı olacak kan şekeri sıhhat araştırmasını içeriyor.

Helsinki’de HUAWEI Sıhhat Laboratuvarının kurulması, şirketin giyilebilir aygıtlarını sadece moda odaklı bir istikamette değil, birebir vakitte yenilikçi teknolojisinde de büyütmeyi hedeflediğini açıkça ortaya koyuyor.

 

HUAWEI’nin Watch GT 4 Serisi akıllı saatleri Türkiye’de HUAWEI Online Mağaza üzerinden 6.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Aşağıda listelenen kupon kodları kullanılarak 300 TL kupon indiriminin yanında 449 TL bedelinde 1 yıl uzatılmış garanti veriliyor. 1.199 TL pahasındaki FreeBuds SE 2 bluetooth kulaklıklar da saatlerin armağanları ortasında.

İlginizi Çekebilir;  Çanakkale'deki yangına İzmir'den destek

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.