Trabzon son dakika 2023

Hükümet Bey filminin çekimleri tamamlandı

Yapımcılığını Oktay Türkan’ın üstlendiği direktörlüğünü ve senaristliğini Fatih Yıldırım yaptığı Hükümet Beyefendi sinemasının çekimleri tamamlandı.

Oyuncu takımında Erkan Bektaş, Dilek Yanardağ, Ayhan Taş, Metin Keçeci üzere başarılı oyuncuların yer aldığı Hükümet Beyefendi sinemasının çekimleri bitti.4 ay kadar ön hazırlık sürecinden sonra sete çıkan takım uzun ve titiz bir çalışmanın meyvesini topladı.

Her sokağında, her köşe başında tarihten izler taşıyan Şanlıurfa Halfeti’de yapılan çekimlerde, takım sıcak havanın da tesiriyle zorlandı.

 

Çiğ köfteli sıra gecesi yaptılar

Çekimlerin tamamlanmasıyla grup ve oyuncular Şanlıurfa yöresine ilişkin cümbüş yaptılar. Tüm grup sıra gecesi yaparak ve çiğköfte yiyerek sinemanın bitişini kutladılar.

 

Film içinde sinema çekildi

Bir direktörün hayali olan ‘Cin Öteki Peri Başka’ isimli kaygı sinemasını çekmek için çıktığı eğlenceli serüvenin anlatıldığı Hükümet Beyefendi sinemasında direktör ve reji takımının köy yerinde yaşadığı eğlenceli olayları anlatıyor.

Zengin oyuncu takımıyla dikkat çeken Hükümet Beyefendi sinemasında Erkan Bektaş, Dilek Yanardağ, Ayhan Taş, Metin Keçeci, Cüneyt İtina, Tuğçe Kartal, Oğuz Yağcı, Zekeriya Karakuş, Cem Sultan Karabulut, İzzet Çivril, Ferda Gülsüm Kaynar, Hülya Aydın, Nilgün Atılgan, Hande Gürak Yılmaz, Selahattin Taşdöğen, Yavuz Çetin, Ferdi Akarnur, Bülent Ergün üzere birçok başarılı oyuncu rol alıyor.

 

Filmin Konusu

Yönetmen Mehmet, uzun müddettir hayalini kurduğu sinemasının çekimleri için harekete geçer. Senaryosunu da yazdığı “Cin Öbür Peri Başka” sinemasının, takımın ve bütçenin kısıtlı olmasına karşın çekimlerine başlamak için Urfa Halfeti’ye sarfiyat. Bölgede yaşayan ve üç eşi olan Hükümet Beyefendi, çekimlere gelen oyuncu Fadile’ye platonik olarak aşıktır. Beklenmedik bir vakitte sinema çekimleri için köyüne gelen Fadile ile karşılaşan Hükmet, ona aşkını ilan eder. Dördüncü eş yapmaya hazırlanan Hükmet bu süreçte kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

İlginizi Çekebilir;  Antalya;da Cumhuriyet'in 100. Yılı coşkusu Plaj Voleybolu Turnuvası ile başladı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.