Trabzon son dakika 2023

İBB Ekipleri 2921 ihbara müdahale etti

İstanbul’da dün başlayıp bugün de devam eden kuvvetli sağanak nedeniyle farklı bölgelerde metrekareye 30 ila 82 kg aralığında yağış düştü. En fazla yağış Beykoz, Ümraniye, Sancaktepe ve Sarıyer ilçelerinde kaydedildi. İBB grupları yağış mühletince 5.449 işçi, 2.135 araç ve iş makinesi ile vilayet genelinde 24 saat aslına nazaran çalıştı. Gruplar toplam 2921 ihbara müdahale etti. Alo 153 Tahlil Merkezi’ne ise 18 Kasım 2023 tarihinde toplamda 23.389 davet geldi. Gelen davetler %98,1 cevaplama oranı ile karşılandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, evsizleri fırtına ve soğuk havadan ziyan görmemesi için de kış hizmetlerini başlattı.

AKOM’un iddiasına nazaran bugün içerisinde fırtına (60-100km/s) ile birlikte görülmesi beklenen yağışların Avrupa Yakası Boğaz etrafı ile Anadolu Yakası genelinde öğlen saatlerine (16:00) kadar tesirli olmaya devam edeceği, akabinde bölgemizi terk edeceği kestirim ediliyor.

İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren bölgemize giriş yapan soğuk ve yağışlı hava hala tesirli olmaya devam ediyor. Sistem nedeni ile Cumartesi (dün) 14 dereceler civarındaki sıcaklıklar bugün 2 derecelere kadar gerilerken yağışlar sabah erken saatlerde (06:00) vilayet genelinde karla karışık yağmur ve kar biçiminde görülüyor. Sabaha karşı Hadımköy civarına kar yağdı. İBB grupları tuzlama çalışması yaptı.

Cumartesi gününden itibaren tesirli olan yağışlar sonucunda İstanbul’un farklı bölgelerinde metrekareye 30 ila 82 kg aralığında yağış kaydedilirken, pazar sabah 09.00 itibariyle en fazla yağış Beykoz (82 kg/m2) , Ümraniye (72.2 kg/m2), Sancaktepe (70.3 kg/m2) ve Sarıyer (70 kg/m2) ilçelerinde ölçüldü.

 

2921 İHBARA MÜDAHALE EDİLDİ

Fırtına ve yağış nedeni ile yaşanması mümkün aksiliklere karşı hazırda bekleyen

İstanbul Büyükşehir Belediyesi grupları 5.045 işçi, 2.104 araç ve iş makinesi ile vilayet genelinden

alınan ihbarlar doğrultusunda müdahale çalışmalarını gerçekleştirdi. Kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle dün sabah saatlerinden itibaren İBB komutalarına gelen 2.921 ihbara (su baskını, göllenme, rögar taşması, yol çökmesi, ağaç devrilmesi, tehlike arz eden modül vb.) İBB grupları tarafından müdahale edilirken, kıymetli bir olumsuzluk yaşanmadı. Hâlihazırda takımların müdahale çalışmaları devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;  Dip çamurunda karada bertaraf başladı

 

HADIMKÖY’E KAR YAĞDI, TUZLAMA YAPILDI

İstanbul’da Hadımköy yolu ve Beykent bölgesinde son bir saat içerisinde hafif kar yağışı gerçekleşti. Buzlanma ihtimaline karşılık el takımlarıyla tuzlama yapıldı.

 

FIRTINAYA DİKKAT

Gün içerisinde fırtına (60-100km/s) ile birlikte görülmesi beklenen yağışların Avrupa Yakası Boğaz etrafı ile Anadolu Yakası genelinde öğlen saatlerine (16:00) kadar tesirli olmaya devam edeceği, akabinde bölgemizi terk edeceği iddia ediliyor.

 

153 TAHLİL MERKEZİNDE %98,1 CEVAPLAMA ORANI SAĞLANDI

Alo 153 Tahlil Merkezi’mize 18 Kasım 2023 tarihinde toplamda 23.389 davet geldi. Gelen davetlerden 22.952 adeti  %98,1 cevaplama oranı ile karşılandı. Davet yoğunluğu Ulaşım (7.914), İSKİ (7.109) , İstanbul Masası (3.471) biçiminde sıralandı.

 

İBB’DEN EVSİZ VATANDAŞLARA YUVA DESTEĞİ

İstanbul için verilen turuncu alarm sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, evsiz vatandaşların fırtınadan ziyan görmemesi için Kış Hizmetleri’ni başlattı.

İBB Sıhhat Dairesi Başkanlığı İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü uyumunda Zabıta, İtfaiye, Toplumsal Hizmetler, Dayanak Hizmetleri, Emlak ile Basın Yayın ve Halkla İlgiler Dairesi Başkanlıklarıyla ortaklaşa gerçekleştirilen İBB Evsizlere Kış Hizmeti; sıhhat hizmetlerinden toplumsal takviyeye, ulaşımdan barınmaya kadar geniş yelpazede bir hizmet bütününü oluşturuyor.Hizmet kapsamında; evsiz vatandaşlar, soğuk havaya maruz kaldıkları yerlerden İBB Gruplarınca alınarak İBB Tesislerine getirildi. İBB takımlarınca kayıtları alındıktan sonra İBB Tesislerinde ağırlanmaya başlanan vatandaşlara pek çok takviye sunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.