Trabzon son dakika 2023

II. Fanzin Buluşmaları’nda ekoloji konuşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ikinci kere Fanzin Buluşmaları’na konut sahipliği yapıyor. Ekoloji ve etraf siyasetleri başlığı altında stant, söyleşi ve atölyelerin düzenleneceği buluşma 8-9 Temmuz tarihlerinde Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi’nde yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 8-9 Temmuz tarihlerinde Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi’nde düzenlenecek Fanzin Buluşmaları’nda kıymetli isimler kentlilerle bir ortaya gelecek. “Hayati Ehemmiyete Sahip” mottosu ile yapılacak buluşmalarda; birlikte düşünme ve hareket pratikleri öne çıkarılarak, hayati ehemmiyete sahip iletileri iletmenin ve bu bildirilerle kamuoyu oluşturmanın verimli bir yolu olarak fanzinlere odaklanılacak. İştirakçiler, “Sahiplik ilgilerinden ve hiyerarşik yapılanmadan uzak, kâr maksadı gütmeyen alternatif birer basılı ve dijital yayın olan fanzinler, aciliyet içeren ekolojik problemlere dair ne söyler?” sorusuna cevap arayacak.

 

Atölye çalışmaları 25 şahısla sınırlı

Programda Lale Müldür, Zeynep Parıltı Ayanoğlu, Enes Kurdaş, Mustafa Çevikdoğan, Anita Sezgener, Belma Fırat, Defne Sandalcı, Petek Sinem Dulun, Fatih Ünaldı, Ahmet Keskinkılıç, Altay Öktem, Esat Cavit Başak, İnanç Avadit, Monica Papi, A. Gülfem Özer, Pervin Akgün, Ali Yoksuz ve Süleyman Sabri Genç yer alacak.

Zeynep Parıltı Ayanoğlu moderatörlüğünde, onur konuğu Lale Müldür’ün Enes Kurdaş ile yapacağı “Hayati Kıymete Sahip” başlıklı söyleşiyle açılacak program, Türkiye’deki sanatkarlara “politik bir çerçevede, insan soyunun tüm meseleleriyle birlikte ekoloji odağında genişleyen” bir mecmua daveti ile kapanacak. Herkese açık ve fiyatsız yapılacak atölye çalışmaları 25 kişilik kontenjana sahip. Katılmak isteyenler, izmir.art sitesini ziyaret ederek yahut 232. 293 39 38’i arayarak müracaat yapabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bulgur üretiminin geleceğine ata tohumu Ahmet Buğdayı damga vuracak

Yoruma kapalı.