Trabzon son dakika 2023

Ilgaz Belediyesi Kültür Gezileri başladı

Ilgaz Belediyesi’nin kültür-sanat faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda 2022 yılında Konya vilayetine düzenlenen kültür gezisi programı, 2023 yılında Bursa ve Çanakkale vilayetlerine düzenleniyor.

Etkinlik kapsamında akşam 21.00’de Ilgaz Belediyesi önünden iki otobüsle yola çıkan 92 kişilik kafile birinci olarak Bursa’ya gidiyor. Buyruk Sultan ve Yeşil Türbe ziyaret edildikten sonra kahvaltı ikramıyla seyahate devam ediliyor. Orhan ve Osman Gazi türbeleri, Üftade Camii ziyareti ile süren program Bursa Kapalı Çarşı gezisi ve hür vakit ile devam ediyor.

Öğle yemeği ikramı sonrası Bursa’dan hareket eden kafile saat 18.00’de Çanakkale’ye varıyor. Burada bir gece konakladıktan sonra sabah 06.30’da kahvaltı ikramı, devamında Şehitler Anıtı, Eceabat Şehitleri ve Ören yeri geziliyor. Akşam 18.00’de Çanakkale’den çıkılırken geri dönüş güzergahında Tekirdağ’da akşam yemeği ikram ediliyor. Oradan Ilgaz’a hareket edilerek seyahat tamamlanıyor. 

Geziye 18 yaşın üzerinde ve Ilgaz Merkez’de ikamet eden tüm bayanlar başvurabiliyor. Seyahat kayıtları için belediyeye şahsen müracaat gerekiyor. Detaylı bilgi 0 376 416 10 03 no’lu çizgiden veriliyor. 

İlk kafileyi 2 Eylül Cumartesi akşamı yolcu eden Ilgaz Belediye Lideri Mehmed Öztürk yaptığı açıklamada: 

 

“BURSA-ÇANAKKALE SEYAHATİMİZİN BİRİNCİ KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

2 Eylül Cumartesi akşamı birinci kafileyi oluşturan 92 hanım kardeşimiz saat 21.00 itibariyle belediyemiz önünden Bursa’ya yanlışsız yola çıktı.  Seyahat kapsamında birinci gün Bursa, ikinci gün Çanakkale vilayetlerimize gidilecek olup konaklama ve yeme içme dahil tüm hizmetler fiyatsızdır. 

Rabbim hayırla gidip gelmeyi nasip eylesin.  Seyahate katılmak isteyenler için kayıtlarımız devam etmektedir. Kayıt için belediyemize müracaat edebilirsiniz. “ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Batur'dan Atatürk Büstüne Yapılan Çirkin Saldırıya Kınama

Yoruma kapalı.