Trabzon son dakika 2023

İngiltere Büyükelçisi Morris Başkan Soyer’i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Büyükelçi Morris turizm alanında atılan adımdan ötürü Lider Soyer’i tebrik etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Soyer, karşılıklı münasebetlerin daha da geliştirilmesi için adımlar atılması gerektiğini belirtti.

İzmir’in tarih, kültür, turizm açısından taşıdığı zenginlik, miras ve potansiyeli hakkında konuklara bilgi veren Büyükşehir Belediye Lideri Soyer, “İzmir iyilik, refah ve yeterlilik kentidir. Tabiatımızla gurur duyuyoruz” dedi.

 

İzmir’e övgü

İzmir’den övgüyle kelam eden Büyükelçi Morris, her yıl 4 milyon İngiltere vatandaşının Türkiye’ye turist olarak geldiğini belirtti. Morris ayrıyeten geçen yıl başlayan İzmir-Midilli seferlerini duyduğunu aktararak, “Tebrik ederim, çok hoş bir proje” dedi. Lider Soyer de, “Geçen seneye kıyasla seyahat oranı üç kat arttı” diye konuştu.

 

Ortak projeler

Büyükelçi ve Lider Soyer, iklim krizi, doğal afetlere karşı dirençlilik, rüzgar gücü, eko-turizm, ticaret başlıkları altında ortak projeler yürütmek için fikir alışverişinde bulundu. Lider Soyer eko-turizm alanında yaptıkları çalışmaları anlattı. Morris de, eko-turizmin artık çok tanınan olduğunu,  tabiat temelli tatil pazarının büyüdüğünü belirterek, İzmir’de yürütülen çalışmaların kıymetli olduğunu söz etti. Lider Soyer güç konusunda ise, “Bizim güç üreten bir belediye firmamız var. Belediye ile direkt birlikte çalışabiliriz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı

Yoruma kapalı.