Trabzon son dakika 2023

İş Sanat Sahnesinde Sıradışı Yorumlar, Ödüllü Sanatçılar

İŞ SANAT SAHNESİNDE SIRADIŞI YORUMLAR, ÖDÜLLÜ SANATÇILAR

İş Sanat, Aralık ayı programında Grammy ödüllü Concerto Köln ve keman virtüözü Giuliano Carmignola’yı ağırlayacak. Halk müziğinin başarılı ismi Kubat, “Ege Türküleri”yle seyircinin karşısında olacak. İş Sanat sahnesinde yılı, etkileyici performanslarıyla isminden sıkça kelam ettiren Karsu kapatıyor. İş Sanat’ın fiyatsız aktiflikleri Aralık’ta Âşık Veysel şiir dinletisi ve Parlayan Yıldızlar konserleriyle devam ediyor. 

 

Grammy ödüllü keman virtüözü Giuliano Carmignola İş Sanat’ta  

Grammy ödüllü Concerto Köln, keman virtüözü ile İş Sanat’ta bir ortaya geliyor. Konser 15 Aralık Cuma20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak. 

Dünyanın itibarlı salonlarında verdikleri konserlerin yanı sıra birçok albüm kaydı da bulunan Concerto Köln, 2004 yılında “La nozze di Figaro” (Figaro’nun Düğünü) operası kaydıyla Grammy ödülünün sahibi olmuştu. Topluluk, yeniden Grammy ödüllü bir öbür sanatçı Giuliano Carmignola ile birlikte Johann Sebastian Bach, Pietro Locatelli, Benedetto Marcello’nun yapıtlarından oluşan Barok devir repertuarıyla İş Sanat seyircisinin karşısında olacak.   

Kubat’tan Ege Türküleri

Türk halk müziğinin güçlü sesi Kubat7 Aralık Perşembe, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda “Ege Türküleri”yle seyircisiyle buluşacak.  Kubat’a bu konserde Türk halk müziğinin yeni jenerasyon seslerinden Canan Çal eşlik edecek. 

Karsu ile “Dünyanın Sesleri”

Sıra dışı yorumu ve sahne performansıyla son devirde isminden sıkça kelam ettiren Karsu, yılın son konserinde seyircisiyle İş Sanat’ta buluşacak.

Caz, blues, pop, funk ve elektronik müziği ustalıkla harmanlayan Karsu’nun, İş Sanat’a özel hazırladığı “Dünya’nın Sesleri” başlıklı konserin biletleri satışa çıktıktan kısa bir müddet sonra tükenmişti.  

Biletler Biletix’te!

Maximum Kart sahiplerine %10 indirimle avantajıyla satışa sunulan biletler tüm Biletix gişeleri ve İş Kuleleri Salonu ana gişeden, öğrenci ve 65 yaş üzeri biletler ise yalnızca İş Kuleleri Salonu ana gişeden temin edilebiliyor.

İlginizi Çekebilir;  Büyükakın çifti özel çocukların ailelerine umut aşıladı

Âşık Veysel Yılında Uzun İnce Bir Yoldayım Şiir Dinletisi

Ölümünün 50’inci yılında Âşık Veysel, “Uzun İnce Bir Yoldayım” başlıklı şiir dinletisiyle İş Sanat’ta anılıyor. 1973 yılında ortamızdan ayrılan, âşık geleneğinin son temsilcisi Âşık Veysel’in şiirlerinden derlenen dinleti, 11 Aralık Pazartesi saat 20.30’da, İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. 

Metin Belgin, Bülent Emin Fayda ve Hakan Gerçek’in seslendireceği şiirler, Cengiz Özkan’ın yorumlayacağı Âşık Veysel türküleriyle buluşacak.  

Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı dinletilerin müzik direktörlüğünü ise Serdar Yalçın üstleniyor. 

Edebiyatımızın unutulmaz yapıtlarının müzikle harmanlandığı dinletiler, 22 Ocak’ta Ahmet Muhip Dıranas19 Şubat’ta Nezihe Meriç15 Nisan’da Melih Cevdet Anday ile devam edecek. 

 

Sezonun Parlayan Yıldızlarından Aralık Ayında İki Konser

İş Sanat’ın mesleklerinin başındaki müzisyenlere sahne tecrübesi sunarak dayanak olmak gayesiyle sürdürdüğü Parlayan Yıldızlar konserleri 4 Aralık Pazartesi akşamı Lidya İpek Keskin (arp), Sezgin Güngörmez (piyano) ve 18 Aralık Pazartesi akşamı Ege Dikbıyık (viyolonsel), Gülce Hanişoğlu (obua) ile devam ediyor. Konserler saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda başlıyor.

İş Sanat’ın fiyatsız aktifliklerine katılmak için www.biletix.com adresinden rezervasyon yapılabilir. 

İş Sanat’ta stantları görmek için son günler!

Kibele Sanat Galerisi’nde Berna Türemen “Retrospektif”i

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi, yeni stant dönemine çağdaş Türk fotoğraf sanatının değerli temsilcilerinden Berna Türemen’in “Retrospektif” başlıklı standı ile başladı. Türemen’in kedili motifleri ve “kâinatın senfonisi”nin peşine düştüğü eserleri 18 Aralık’a kadar her gün Kibele Sanat Galerisi’nde fiyatsız izlenebilir.

Zeki Faik İzer’in “Paris, İstanbul, Nice” Standı Ankara’da

1988 yılında kaybettiğimiz sanatçı Zeki Faik İzer’in “Paris, İstanbul, Nice” başlıklı sergisi Ankara’nın tarihi ve mimari üslubuyla sayılı binaları ortasında yer alan Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nin 3. katında bulunan İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İzer’in doğal bir kendiliğindenlik, sevinç ve dinamizm ile izleyicilerini büyüleyen yapıtları Aralık sonuna kadar fiyatsız izlenebilir.

İlginizi Çekebilir;  Pimapen'den İKSV'nin Düzenlediği 27. İstanbul Tiyatro Festivali'ne Anlamlı Destek

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.