Trabzon son dakika 2023

İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Sevgi Her Şeydir konseri düzenledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çok Sesli Çocuk, Gençlik ve Yetişkin Koroları tarafından “Sevgi Her Şeydir” konseri düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda gerçekleşen konserde; Çocuk ve Gençlik Korosu’nun şefliğini Nazlı Ünlüsoy Aybaş, Yetişkin Korosu’nun şefliğini ise Ahmet Rauf Ulusoy’un yaptığı konserde Rufina Bahadır piyanoyla korolara eşlik etti. Konser seyirciler tarafından büyük beğeni aldı.

TÜRK VE DÜNYA YAPITLARI SESLENDİRİLDİ

Konserde sahneye birinci olarak Çocuk Korosu çıktı. Koro; Annemize Türkü, İnatçı İki Keçi, Bir Dünya Yaratalım üzere çocuk müziklerini, sonrasında sahneye çıkan Gençlik Korosu ise Gemiler Giresun’a, Ederlezi, Dök Zülfünü üzere yapıtları seslendirdi. Son olarak Sahne alan Yetişkinler Korosu da Turnalar, Dost Kervanı, Laçin, Autum Leaves ve Zafer Marşı’nı söyledi. Konserin son kısmında ise bütün korolar tıpkı anda sahne alarak; Sevgi Her Şeydir isimli yapıtı seslendirdi.

Konserin bitiminde İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Şube Müdürü Okan Atila tarafından Nazlı Ünlüsoy Aybaş, Ahmet Rauf Ulusoy ve Rufina Bahadır’a çiçek takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Devlet Çoksesli Korosu 2023-2024 Konser Sezonuna Başlıyor

Yoruma kapalı.