Trabzon son dakika 2023

İzmir Fuarı’nda Karşıyaka rüzgârı esiyor

Karşıyaka Belediyesi’nin, 1 Eylül Cuma günü kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki (İEF) standı ağır ilgi görüyor.

Hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik renkli aktiflikleri ile çekim noktası olan stant, her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Bu esaslı tertibin modülü olmaktan, Karşıyaka’mızın gücünü yansıtmaktan keyif duyuyor, herkesi standımıza bekliyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye’nin en esaslı fuar tertibi olan ve bu yıl 1-10 Eylül tarihleri ortasında düzenlenen 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) standı ve aktiflikleri ile fark yarattı. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere ilçenin tanıtımını yapan Belediye; pek çok kültürel, sportif ve çevreci aktifliğe de imza atıyor. Yetişkinlerin yanı sıra gençlere ve çocuklara da hitap eden aktiviteler, ağır iştirakle gerçekleşiyor.

 

NİTELİKLİ ETKİNLİKLER

Uzun havuz alanı, Tarih ve Sanat Müzesi önünde açılan Karşıyaka Belediyesi standı; İEF’in birinci 5 gününde; Sportif Yetenek Ölçüm Testi, Tohum Ekim Atölyesi, Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi Makarna Atölyesi, Takı İmal Atölyesi, Bando ve Bando Trio Konserleri, Soda Şişesinden Dekupaj Atölyesi ve Karşıyaka Belediyesi Judo Takımı Gösterisi ile her yaştan ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Stant önünde uzun kuyruklar oluştu.

 

HEM ÇOCUKLARA HEM BÜYÜKLERE

Karşıyaka Belediyesi, 6-10 Eylül tarihleri ortasında tekrar birbirinden keyifli ve nitelikli etkinliklere imza atacak. Birinci günlerde de yapılan aktivitelerin dışında; Kozmik Çocuk Merkezi’nin ‘Saksıda Domates Nasıl Yetiştirilir?’ ve ‘Kendi Kuklanı Kendin Yap’ başlıklı atölyeleri, Sokak Senin Fuar Özel, Karşıyaka Belediyesi Aikido Grubu Gösterisi, Taş Boyama Atölyesi, Plastik Saksı Üretim Atölyesi, Bez Çanta Atölyesi gerçekleştirilecek.

 

9 EYLÜL COŞKUSU PAYLAŞILACAK

İzmir’in Kurtuluş Günü 9 Eylül’ün coşkusu Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Gösterisi, Bando ve Bando Trio Konserleri ile yaşanırken, çocuklara sopalı Türk Bayrakları ile ay-yıldızlı balonlar dağıtılacak ve Atatürk temalı fotoğraf aktivitesi yapılacak. 

İlginizi Çekebilir;  Kaşkaldere'de işler yoğun tempoda

Her gün yapılan karbon ayak izi ölçümü ve çocuklar için yüz boyama aktiflikleri ile fiyatsız tohum ve tohumlu kalem dağıtımı da 10 Eylül’e kadar devam edecek. Tüm aktifliklerin gün ve saat bilgilerine Karşıyaka Belediyesi’nin toplumsal medya hesaplarından ulaşılabilecek.

 

“HERKESİ BEKLİYORUZ” 

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Bu esaslı tertibin bir modülü olmaktan, Karşıyaka’mızın gücünü yansıtmaktan keyif duyuyoruz. Bizi biz yapan özellikleri, hem ziyaretçilere keyifli anlar yaşatan hem de farkındalık yaratan etkinliklerle anlatmaya devam ediyoruz. Herkesi bu heyecanı paylaşmaya, Karşıyaka Belediyesi standına bekliyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.