Trabzon son dakika 2023

İzmir’de üniversite öğrencilerine “Günaydın Çorbası”

İzmir’de üniversite öğrencilerine “Günaydın Çorbası”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Soyer’in “Öğrenci arkadaşlarımın sabah kahvaltılarını etmeden derse girmelerine gönlüm razı değil” diyerek başlattığı “Günaydın Çorbası” geleneği bu yıl da devam ediyor. Üniversite öğrencilerine takviye olmak için hayata geçirilen Çorba Durakları bu yıl birinci etapta iki noktada hizmete başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi derinleşen ekonomik krizden etkilenen gençlerin yanında olmaya devam ediyor. 6 noktada üniversite öğrencileri için sıcak yemek dağıtımı sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in “Öğrenci arkadaşlarımın sabah kahvaltılarını etmeden derse girmelerine gönlüm razı değil” diyerek başlattığı “Günaydın Çorbası” geleneği bu yıl da devam ediyor.

Çorba ikramı, birinci etapta Fahrettin Altay Aktarma Merkezi ve Ege Üniversitesi Metro İstasyonu’nda başladı. Öğrencilerin yüklü olarak kullandığı noktalarda hizmet verecek Çorba Durakları, kentte öğrencilerin ağır kullandığı bölgeler tespit edilerek artırılacak.

Gündüz çorba, akşam sıcak yemek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversitelileri sabahları da akşamları da yalnız bırakmıyor. Öğrencilerin ağır ekonomik kurallarda mağdur olmaması için çorba duraklarının yanı sıra, kentin 6 noktasında akşam 17:00-19:00 saatleri ortasında sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Ailelerinden uzakta üniversite tahsili gören gençler için İzmir adeta sıcak bir yuvaya dönüştürülmeye çalışılıyor. Bu kapsamda 2019’dan itibaren üniversitelilere 345 bin kişilik sıcak çorba, 685 bin kişilik de sıcak yemek dayanağı ulaştırıldı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Büyükakın: Kötülük iyilikten daha hızlı bulaşıyor

Yoruma kapalı.